Temel atma töreni polemiğine Güneş’de katıldı

Geçtiğimiz pazartesi günü düzenlenen 30 yataklı Sivaslı Devlet Hastanesi izine temel atma töreni sırasında yaşana protokol krizi tartışmasına AK Parti Uşak Milletvekili Dr.İsmail Güneş’de katıldı.
Temel atma töreni polemiğine Güneş’de katıldı

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş: "CHP, devlet hastanesi inşasını geciktirdiği için Sivaslı ilçe halkından özür dilemeli" dedi.

TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, CHP'nin, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde temeli atılan devlet hastanesinin inşasını 6 ay geciktirdiği için ilçe halkından özür dilemesi gerektiğini söyledi.

“YALIM’IN DAVET EDİLMEMESİ BÜYÜK BİR HATA”

Güneş, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın davet edilmesi konusunda aksaklık yaşandığını ve buna neden olan yetkilinin uyarıldığını anlattı.

Hangi bölgeden, partiden seçilirse seçilsin, milletvekilinin davet edilmesi gerektiğini dile getiren Güneş, "İl müdürü hata yapmış olabilir ama bir milletvekilinin, bir il müdürüne hakaret etmesini doğru bulmuyorum, kınıyorum." diye konuştu.

AK Parti'li Güneş, "Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak'ın törene davet edilmediği" iddiasının doğru olmadığını belirterek, tören sırasında çekilen Şafak'ın da yer aldığı fotoğrafları basın mensuplarına gösterdi.

“CHP’Lİ BELEDİYE 6 AY GECİKTİRDİ”

Aynı haberde yer alan "devlet hastanesine ait arsanın Sivaslı Belediyesince İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildiği" iddiasının da gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Güneş, "Arsa Tarım ve Orman Bakanlığından Sağlık Bakanlığına geçmiştir. CHP'li belediye ise belediye encümeni kararıyla buranın sağlık amaçlı tesise uygun ilan edilmesini, 6 ay geciktirerek zorla yapmıştır. Aynı şekilde Sivaslı'da hükümet konağı yaparken de zorluk çıkarmıştır, imam hatip lisesi inşaatı sırasında suyu kesmiştir. CHP, devlet hastanesini 6 ay geciktirdiği için Sivaslı halkından özür dilemelidir." ifadesini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Sivaslı ilçesinde 31 Mayıs günü düzenlenen hastane temel atma töreni sırasında Sivaslılı olan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın davet edilmeyişi ve butona basanlar arasında CHP’Lİ Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak’ın olmayışına tepki gösteren CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “Bu fotoğrafa iyi bakın ve bu fotoğrafta Sivaslı Belediye Başkanı ve CHP Uşak Milletvekili yok. Bu devran dönecek belediye başkanı ve milletvekilinin olmadığı yerde, AKP İl Başkanı olmayacak. Mutlaka sandıkta helalleşeceğiz” demişti.

İlgili Haberler