Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine kararlarını açıkladı!

Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda alınan kararları millete sesleniş konuşmasıyla duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine kararlarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde Kasım ayının son kabine toplantısı bugün yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen kabine toplantısı tüm bakanlar eksiksiz katıldılar. Toplantının gündem maddelerini ve alınan yeni kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında yaptığı açıklama ile kamuoyuna ilan etti.

DÜNYANIN EN KAPSAMLI SOSYAL GÜVENLİK VE SAĞLIK SİSTEMİ!

Sosyal devletin çok önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla ülkemize dünyanın en kapsamlı sosyal güvenlik ve sağlık sistemini kazandırdık. İhtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza kucak açıp, sahip çıktık. Halkçılık maskesi altında yıllardır bu ülkede halk düşmanlığı yapanlar bilmese de milletimiz bu gerçekleri görüyor ve yaşıyor. Yaptıklarımızı yeterli görmüyor ve daha da geliştiriyoruz. Darülaceze’nin sosyal tesisleri bunun bir örneğidir.” dedi.

İSRAİL’İN GAZZE SALDIRILARI!

Türkiye’nin mazlumların yanında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak sadece sınırlarımız içerisinde değil yurt dışında da mazlumların yanındayız. Nerede gözü yaşlı, gönlü kırık bir kimse varsa Türkiye’nin şefkat eli oradadır. Filistin’deki kardeşlerimizin çektikleri sıkıntılara nasıl sahip çıkıyorsak Uygur Türklerinin de uğradıkları zulüm karşısında yanlarındayız. Türk ve akraba topluluklarımıza en çok yardım eli bizim dönemimizde ulaşmıştır.

İsrail, Gazze’de büyük bir zulüm yapıyor. Gazze’de 7 Ekim’den beri kelimenin tam anlamıyla bir vahşet yaşanıyor. İsrail yönetimi askeri ve silahlı birlikleri ile hamile kadınları katletmekle övünen bir cinnet halindedirler. İsrail’in yaptığı savaş değildir. Onun adı barbarlıktır, eşkıyalıktır ve devlet terörüdür. Gazze’de hizmet veren neredeyse tüm hastaneler İsrail’in hedefi olmuştur.” ifadelerini kullandı.

İsrail’e ve dünyaya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Irak’ta nükleer silah arayanların İsrailli bakanların kameralar önündeki atom bombaları açıklamalarına sessiz kaldıklarını görüyoruz. Nükleer silah meselesi öyle sessiz kalınacak bir konu değildir. Bugün İsrail’e ses çıkarmayanların yarın başka ülkelere söz söyleme hakkı olmaz. Bu meseleyi gündemde tutmaya devam edeceğiz. Gazze’li vahşet karşısında insanlığın sesi olma görevi şu anda Türkiye’nindir. Acının ve merhametin dini, dili ve ırkı yoktur.” şeklinde konuştu.

Türkiye için Gazze’nin önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Gazze’de yaşananlara tepki vermezsek yarın vadedilmiş topraklar diyerek işgalci zihniyetin kendi topraklarımıza musallat olmalarına engel olamayız. Karabağ’ın gönlümüzdeki yeri ile Gazze’nin de gönlümüzdeki yeri aynıdır. Bu vizyona sahip olmayan sözde aydınlara, medya mensuplarına ne desek boş olduğunu biliyoruz. Ancak milletimiz bu vizyona sahiptir.” dedi.

Terörle mücadele konusunda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütleriyle ve organize suç şebekeleriyle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yılbaşından bu yana bir kısmı elebaşı olmak üzere 2.000’den fazla teröristi etkisiz hale getirdik. Son terörist yok alana kadar bununla mücadele edeceğiz. Bölücü örgütü harekatlarımızla Irak sınırımızdan uzaklaştırdık. Bir gece ansızın gelebiliriz ikazımız dün olduğu gibi bugün de geçerlidir. Buradan aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Rabbim tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Sel felaketleri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak iklim değişikliğine bağlı olarak ortaya çıkan çevre sorunlarından tüm dünya gibi olumsuz etkileniyoruz. Son günlerde yaşadığımız felaketler bunların sadece bir kısmıdır. Fırtına dolayısıyla Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebat için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Bu felaketlere ilişkin zarar tespitleri yapıldıktan sonra destek ödemelerimiz de hızla yapılacaktır.” şeklinde konuştu.