BU CAMİİ YUNANİSTAN’DA DEĞİL UŞAK’TA

“Bari Uşak’ın adını da Atina yazsaydınız”

GÜNCEL 20.09.2021, 13:42 20.09.2021, 14:07

BU CAMİİ YUNANİSTAN’DA DEĞİL UŞAK’TA

“Bari Uşak’ın adını da Atina yazsaydınız”

GÜNCEL 20.09.2021, 13:42 20.09.2021, 14:07
BU CAMİİ YUNANİSTAN’DA DEĞİL UŞAK’TA

Uşak Merkezde bulunan Takva Camisinin Google haritalarında; “Odisseus Cami” olarak yer alması, Hizmet İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Recep Sorkun’u çıldırttı.

Aynı zamanda Takva Cami Koruma ve Yaşatma Derneği kurucularından olan ve derneğin yönetiminde yer alan Sorkun, bu rezilliğin bir an önce düzeltilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

“UŞAKLININ YAPTIRDIĞI CAMİDE YUNAN ADININ NE İŞİ VAR?”

Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi Yeşilyurt Caddesi üzerinde bulunan Takva Camisi, Google haritalarında “Odisseus Cami” olarak yer alamsına tepki gösteren Hizmet İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Recep Sorkun, “Tüm Uşaklıların el birliği ile yapılmasına vesile olduğumuz Takva Camisi’ne Yunan adını koyan kim? Çok merak ediyorum. Böyle bir saçmalık olmaz. Oldu olacak, ilimizin adına da Uşak yerine Atina yazsalardı bari” dedi.

Sorkun, “Allah razı olsun, bu camimizi yaptırmak için birçok Uşaklı bir araya geldik. Takva Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurduk. Bende kurucular arasında naçizanekarınca kararınca görev aldım. Camimizi tamamlayarak 3 yıl evvel Takva Cami adıyla hizmete açtık.

Yine bu caminin yapılması için emek harcayan arkadaşlarımızdan Mehmet Ali Dalkıran, bana camimizin isminin Google haritasında Odesseus Cami olarak yazıldığını söyleyince kan beynime sıçradı.

Yetkililerde istirham ediyorum. Girişimlerde bulunsunlar ve bu saçmalığı düzeltsinler. Uşak’taki bir camiye Yunan adı vermek kimin aklına geldi? Bilemiyorum” şeklinde yakındı.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (4)
Ali koray 12 ay önce
Caminin adı takva camiidir google maps'te oddyseus adını birisi kasıtlı olarak google bildirmiş ve onlarda kabul etmişler. Biz cami cemaati olarak çok defa google'a bu durumun yanlışlığını caminin adının takva camii olduğunu bildirdik. müftülüğümüze de gittik sağolsun onlarda çok ilgilendi kendilerinin bunu düzeltemeyeceğini ancak google'ın düzeltebileceğini söylediler ve onlarda bildirimde bulundu ama google ne hikmetse aylardır bu yanlış ismi düzeltmiyor. Düzeltmemekte ısrar ediyor.
Ali koray 12 ay önce
Bu haberi okuyan herkesten google'a oddyseus camii olarak bir caminin olmadığını gerçek adının takva camii olduğunu google'a bildirimde bulunmalarını rica ediyorum.
Adil 12 ay önce
Be farkımız kaldı Yunandan, hepimizin dini Demokrasi değil mi...
Kasım 12 ay önce
Maalesef sadece Uşak'ta değil, yurdun başka yerlerinde de Cami isimleri yunancaya çevrilmiş. Özellikle Ayasofya Camii nin açılışından sonra. Bende 10. seviye Yerel Rehber olmama rağmen değiştirtemiyorum. Üstelik devlet bunlarla çalışıyor.