Çalışanlara yeni müjde AZ ÖNCE sıcağı sıcağına açıklandı! 48 yevmiye ikramiye verilecek

Çalışanlara ikramiye müjdesi geldi! 2024 yılının gelmesiyle beraber başlayan zam pazarlıkları tüm hızı ile devam ederken zamma ek ikramiye verilecek!
Çalışanlara yeni müjde AZ ÖNCE sıcağı sıcağına açıklandı! 48 yevmiye ikramiye verilecek

Çalışanlara yeni müjde AZ ÖNCE sıcağı sıcağına açıklandı! 48 yevmiye ikramiye verilecek - Ay sonunu getirmekte zorlanan çalışanlar, emekliler, memurlar, asgari ücretli çalışanlar ve işçiler için beklenen zam haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor.

Aralık ayında asgari ücretli çalışanlara, Ocak ayında memur ve emeklilere zam müjdesi gelirken Şubat ayında ise belediye personelleri için zam haberleri gelmeye başlamıştı. Ay sonunu getirmekte zorlanan vatandaşlar gelecek zamları beklemeye devam ederken son zam haberi ise Menteşe Belediyesi tarafından verildi.

ÇALIŞANLARA İKRAMİYE MÜJDESİ 2024! İKRAMİYE TUTARI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Menteşe Belediyesi ile yetkili sendikası arasında 2024 yılı toplu iş sözleşmesi protokolü imzalandı. Buna göre Menteşe Belediyesinde en düşük maaş 30 bin lira oldu. Ayrıca bir yıl içinde tüm işçilere toplam 48 yevmiye ikramiye verileceği açıklandı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş personele çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “2014 yılından bu yana sizlerle birlikte Menteşemiz için çalışıyor, üretiyoruz. 10 yılda önemli projeler ve hizmetlerde bulunduk. Halkımıza hizmet ulaştırma noktasında yaptıklarımızı birlikte başardık. Hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmadık. Her mahallemizin imkânlarımız dâhilinde belediyemizin hizmetlerinden faydalanmasını sağladık. Bu bir ekip işidir.

zam-haberi.jpg

Hepinize hizmetleriniz için teşekkür ediyorum. Bugün imzaladığımız protokol ile de sizleri enflasyona ezdirmedik. Bütçemizin el verdiği şekilde elimizden geleni yaptık. Emeğin en yüce değer olduğunu bilerek maaşlara yüzde 78 oranında bir zam yaptık. Sosyal yardımlarda ise yüzde 100 oranında bir artışta bulunduk. Buna göre belediyemizde en düşük günlük ücret 918,00 TL oldu. En düşük maaş ise 30 Bin lira olarak belirlendi. Bir yıl içinde tüm işçi kardeşlerimize toplam 48 yevmiye ikramiye, 1 Mayıs İşçi Bayramında ise Bin 500 TL ikramiye verilecek” dedi.

Başkan Gümüş yapmış olduğu açıklamasında belediyede kadrolu olan 45 işçinin maaşına da yüzde 74 oranında zam yapacaklarını ifade etti. Sosyal yardımlar konusunda da yüzde 100 zam kararı çıkarken yapılan zamların ardından belediye de çalışan kadrolu işçilerin günlük en düşük ücreti 1.151 TL ve en düşük maaş ise 39 bin 532 TL oldu.