Çalışanlara beklenmedik SÜRPRİZ Nisan zammı! En düşük işçi maaşı 30.000 TL oldu

Maaş zamları tüm hızı ile devam ederken Mart ayında yapılacak olan seçim öncesi bir kere daha zam pazarlığı kızışmıştı. Beklenen yeni zam müjdesi son dakika açıklandı!
Çalışanlara beklenmedik SÜRPRİZ Nisan zammı! En düşük işçi maaşı 30.000 TL oldu

Çalışanlara beklenmedik SÜRPRİZ Nisan zammı! En düşük işçi maaşı 30.000 TL oldu - Türkiye Mart ayında bir kere daha sandık başına gitmeye hazırlanırken yerel seçimler öncesinde maaşlara zam pazarlıkları bir kere daha kızışmıştı.

Aralık ayında asgari ücrete yüzde 49 oranında zam yapılmış ve asgari ücretli çalışanlar için maaş 17 bin 2 TL olarak belirlenmişti. Ocak ayının ilk haftası içerisinde ise memurlar, memur emeklisi, SSK ve BAĞKUR emeklileri için zam pazarlığı başlamış, memur ve memur emeklisi zam oranı yüzde 49,25 olarak hesaplanmıştı. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon farkı zammı sonrasında SSK ve BAĞKUR emekli zammı yüzde 37,50 olmuş sonrasında yapılan 2 güncelleme ile yeni rakam yüzde 49,25 olarak memur ve memur emeklisi zammına eşitlenmişti.

BELEDİYELER İŞÇİ MAAŞLARINA PEŞ PEŞE ZAM AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR! EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, büyükşehir belediyesi ve bağlı şirketlerde çalışanların 1 Nisan'dan itibaren en düşük maaş net 30 bin TL olacağının müjdesini verdi. Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, belediye çalışanlarına yönelik bir vaadini açıkladı.

Savaş'ın açıklaması büyük heyecan oluşturdu. En düşük maaşın net 30 bin TL olacağını açıklayan Savaş, "Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı şirketlerinde hiçbir çalışan kardeşimiz işinden ve aşından olmayacak. Banka promosyonlarında adil bir dağıtım yapacağız. 1 Nisan'dan itibaren çalışanlarımızın en düşük maaşı net 30 bin TL olacak. Çalışma barışını, huzurlu ve güvenli bir iş ortamını tesis edeceğiz. Hazırız, kararlıyız " dedi.

Söz konusu zam yeni seçim vaadi olarak açıklanırken sandıktan çıkacak olan sonuca göre 1 Nisan 2024 tarihi itibariyle geçerli olacak. Banka promosyonlarında da adil bir dağıtım sözü verilirken en düşük işçi maaşı için ise yeni rakam 30 bin TL olarak duyuruldu.