Banka kartlarınızı kontrol edin! O ödemeler 14 Şubat tarihinde hesaplara geçecek

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem 10 ilde yıkıma yol açtı. Deprem felaketinin ardından alınan bazı kararlarla çeşitli ödemelerin erkene çekildiği duyuruldu.
Banka kartlarınızı kontrol edin! O ödemeler 14 Şubat tarihinde hesaplara geçecek

Banka kartlarınızı kontrol edin! O ödemeler 14 Şubat tarihinde hesaplara geçecek - 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş Pazarcık 7.7 ve Elbistan 7.6 büyüklüğündeki depremler yıkıma yol açtı. Yüzyılın felaketi olarak tarihe geçen deprem Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma neden olurken 31 bin 643 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Depremzedeler için bir dizi önemli karar alınırken bazı ödemelerin de erkene çekilmesine karar verildi. Buna bağlı olarak emeklilerin de maaşlarının erkenden yatırılacağı bildirildi. 

EMEKLİ MAAŞI ÖDEMELERİ ERKENE ÇEKİLDİ

Yaşanan büyük yıkımda depremzedeler için destek ödemeleri yapılacağı bildirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da bazı ödemelerin erkene çekileceği açıklanırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ile Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu (BAĞ-KUR) gelir ve aylık ödemelerinin de öne çekildiğini açıkladı.

EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ BELİRLENDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında, 4A ve 4B kapsamında, SSK ve BAĞ-KUR ödemelerine ilişkin tarihin öne çekilmesine karar verildiği bildirildi.

  • SGK tarafından 4/A (SSK) sigortalıları için 17-26 Şubat'ta ödenecek gelir ve aylıklar 14-16 Şubat'ta,

  • 4/B (BAĞ-KUR) sigortalıları için 25-28 Şubat'ta ödenecek gelir ve aylıklar 16 ve 17 Şubat'ta hesaplara yatırılacak.
  • SSK aylıklarından, ödemesi 17-20 Şubat olanlar 14 Şubat'ta, 21-24 Şubat olanlar 15 Şubat'ta,
  • 25 ve 26 Şubat olanlar 16 Şubat'ta ödenecek.
  • BAĞ-KUR aylıklarından 25 ve 26 Şubat'ta ödenecekler 16 Şubat'ta,
  • 27 ve 28 Şubat'ta ödenecekler 17 Şubat'ta hesaplara yatacak.

İlgili Haberler