250 gr ekmek fiyatına 2 TL indirim geldi! Ekmeğe indirim PAZARTESİ başlıyor

Ekmek fiyatları için peş peşe gelen zam haberleri vatandaşın tepkisini çekerken indirimli fiyattan satışın başlayacağını açıkladı. Halk Ekmek büfeleri ucuz ekmek satacak.
250 gr ekmek fiyatına 2 TL indirim geldi! Ekmeğe indirim PAZARTESİ başlıyor

250 gr ekmek fiyatına 2 TL indirim geldi! Ekmeğe indirim PAZARTESİ başlıyor - 2024 yılının gelmesi ile beraber zam yağmuru başlamış, iğneden ipliğe pek çok ürün ve hizmete zam yağmuru yaşanmıştı. Zam gelen ürünler ve hizmetler arasında ilk sırada ise her zaman olduğu gibi ekmek yer almıştı.

Ekmek fiyatlarına gelen zamlar cepleri yakarken vatandaşın kuru ekmeği de fiyatı ile şok etkisi yaratmıştı. Özellikle de kalabalık ailelerde ekmek maliyeti gelen zamların ardından artarken halk ekmek bayileri devreye girmiş, belediyeler ucuz ekmek satışına başlamıştı. Gediz Belediyesi de ucuz ekmek satışına başladı.

GEDİZ BELEDİYESİ HALK EKMEK MÜJDESİ VERDİ!

Kütahya’nın Gediz ilçesinde 250 gram ekmeğin 10 TL olmasının ardından Gediz Belediyesi harekete geçerek Halk Ekmek Büfesini yeniden faaliyete geçirdi. Gediz Belediyesi arkasında bulunan Halk Ekmek büfesinde satışına başlanacak olan ekmek 8 TL’den satışa sunulacak.

Günlük 2 bin civarında ekmek satışı olacağını kaydeden Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Pazartesi gününden itibaren Halk Ekmek satışlarımız başlayacak. Belediye hizmet binamızın arkasında bulunan büfemizi tekrar faaliyete geçiriyoruz. Vatandaşlarımız poşetlerini getirsinler kaliteli ve ucuz ekmeği sofralarıyla buluşturalım” ifadelerini kullandı.

Gedizli vatandaşlar halk ekmek büfelerinden ekmek almaları durumunda 2 TL daha ucuza ekmek alabilecekler. Gediz Belediyesi halk ekmek büfelerinde ucuz ekmek satışı Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Şu anda Gediz'de 250 gr ekmek 10 TL'den satılırken halk ekmek büfelerinde ise satış fiyatı 8 TL olacak.