Uşak Üniversitesi Dünyanın en büyük havacılık festivaline iddialı hazırlanıyor

Dünyanın en büyük havacılık festivali, ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı Uşak Üniversitesi’ni de sardı.

EĞİTİM 17.02.2022, 09:14

Uşak Üniversitesi Dünyanın en büyük havacılık festivaline iddialı hazırlanıyor

Dünyanın en büyük havacılık festivali, ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı Uşak Üniversitesi’ni de sardı.

EĞİTİM 17.02.2022, 09:14
Uşak Üniversitesi Dünyanın en büyük havacılık festivaline iddialı hazırlanıyor

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları yer alıyor.

Yarışmaya çok iddialı hazırlanan Uşak Üniversitesinde, TEKNOFEST 2022 için proje değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 15 Şubat 2022 tarihinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Mustafa Öntuğ’un başkanlığında yapılan toplantıya, Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO), Bilimsel Projeler Birimi (UBAP), çeşitli fakültelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, TEKNOFEST’e katılması planlanan ve farklı alanlardaki teknoloji projeleri için hazırlık yapan öğrenciler ve proje danışmanları akademisyenler birer sunum yaptı.

TEKNOFEST teknoloji yarışmaları için 2022 yılı başvurularının açıldığını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Öntuğ, dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan etkinliğe, Uşak Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Öğrenciler ve proje danışmanı akademisyenlerin gayretli çalışmaları ile TEKNOFEST 2022’nin bir parçası olacaklarını aktaran Prof. Dr. Öntuğ, Uşak Üniversitesini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

TEKNOFEST’te 39 Farklı Teknoloji Yarışması Gerçekleşecek

Bu yıl 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Karadeniz’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında; Roketten Otonom Sistemlere, Yapay Zekâdan Sualtı Sistemlerine kadar 39 farklı teknoloji yarışması gerçekleşecek. Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, teknoloji yarışmaları ile geleceğin teknolojilerini üretecek gençleri destekliyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı teknoloji yarışmaları ile TEKNOFEST 2022; ilk kez düzenlenen, Dikey İniş Roket, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma, Hyperloop Geliştirme Yarışmaları ile farklı teknoloji yarışmasına ev sahipliği yapacak.

(AYŞEGÜL ÇAMLI / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (2)
Yasi 5 ay önce
Ne gerek var canım böyle şeylere lütfen heykel yapalım . Öğrencilerimizden dünyanın en büyük heykelini bekliyoruz
egeli 5 ay önce
hedef 2044