Tüm tatil planları iptal! Milli Eğitim Bakanı Tekin kötü haberi verdi

Tüm tatil planları iptal! Milli Eğitim Bakanı Tekin kötü haberi verdi
2023 - 2024 eğitim öğretim yılı için gündeme gelen 4 gün okul 3 gün tatil iddialarına Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yanıt verdi.

Tüm tatil planları iptal! Milli Eğitim Bakanı Tekin kötü haberi verdi - Milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veli 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı için okula dönüş heyecanını geride bıraktığımız Pazartesi çalan ilk zille yaşamıştı.

Gerek okul açılmadan gerekse de okulun açıldığı günden bu yana gündemde olan 4 gün okul 3 gün tatil tartışmalarına Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin son noktayı koydu. Pandemi döneminde yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine İngiltere gibi pek çok ülkede 4 gün okul 3 gün tatil uygulamasına geçiş yapılmıştı. Pilot bölgelerde yapılan uygulamanın başarılı sonuçları üzerine bu sistem benimsenmiş uygulama genele yayılmıştı.

TÜRKİYE'DE 4 GÜN OKUL 3 GÜN TATİL OLACAK MI, NE ZAMAN OLUR?

Avrupa ülkelerinde yaygınlaşan sistemin Türkiye'de de devreye gireceği iddiaları üzerine Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yapmış olduğu açıklamasında "Valla o kadar enteresan şeyler söyleniyor ki... Nereden çıkarıyorlar bilmiyorum. Mesela geçenlerde çok sevdiğim bir dostum mesaj yazmış; 'Okulları 4 güne düşürüyormuşsunuz.' Benim hiç böyle şeyim yok. Duymadım.

Sonra bir baktım sosyal medyaya bir gazete haber yapmış; Milli Eğitim Bakanı açıkladı. Nerede açıkladım, yok. Ne dedim, yok. Yok öyle bir şey. Kesinlikle asılsız bir iddia. Böyle bir şey yok. Hatta o gün deprem bölgesinde bir yerdeydik. Bir çocuk ağlayarak geldi; 'Okullarımızı 4 güne düşürmüşsünüz.' Bunlar tamamen şehir efsanesi" diyerek uygulamanın söz konusu olmadığını söyledi.

tatil-gunleri.jpg

2023 2024 MEB MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÇALIŞMA TAKVİMİ! OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, KAPANACAK, 1. ARA TATİL 15 ŞUBAT YARIYIL TATİLİ VE 2. ARA TATİL NE ZAMAN?

1.dönem başlangıcı: 11 Eylül 2023

1.dönem ara tatili: 13-17 Kasım 2023

Yarıyıl tatili: 22 Ocak – 2 Şubat 2024

2.dönem başlangıcı: 5 Şubat 2024

2.dönem ara tatili: 8-12 Nisan 2024

Eğitim öğretim yılı kapanışı: 14 Haziran 2024

Okullarda son ders zili 14 Haziran 2024 tarihinde yapılırken 3 günlük hafta sonu tatili ile plan yapan kişilerin tüm tatil planları da iptal edilmiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.