Evden çıkarken tam 2 kere kontrol edin! Yanına almayan tam 55 TL ödeyecek

Gelen zam yağmuru vatandaşın cebini yakmaya devam ederken yeni zam haberi toplu ulaşımı kullananları üzdü!
Evden çıkarken tam 2 kere kontrol edin! Yanına almayan tam 55 TL ödeyecek

Evden çıkarken tam 2 kere kontrol edin! Yanına almayan tam 55 TL ödeyecek - Dolar, enflasyon, akaryakıt derken vatandaş artık yeni zam haberi almadan gün tamamlayamaz hale gelmişti. Zamlar peş peşe gelirken yeni zam haberi toplu taşıma kullanan kişileri üzdü.

İzmir'de toplu taşıma araçlarını kullanan kişilere yönelik olarak yapılan zam yürürlüğe girerken Kent Kart kullanan kişiler zamdan sonra İZTAŞIT, ESHOT, İZDENİZ, İzmir Metro, İzmir Tramvay ve İZBAN’da yeni fiyat tarifesi üzerinden toplu ulaşım hizmeti almaya başlamıştı. İzmirim Kart ile tam biniş ücreti 13 TL, öğretmen ve 60 yaş kartları ile biniş ücreti 11,5 TL ve öğrenci kartı ile biniş ücreti ise 5 TL olarak uygulanmaya başlanmıştı.

KENT KARTINI EVDE UNUTAN YANDI! 13 TL YERİNE 55 TL ÖDEYECEKLER!

Gelen zamdan sonra tam ile indirimli binişler; 120 dakika içerisinde yapılan ilk aktarmada yüzde 50, ikinci aktarmada yüzde 75 indirimli olurken, üçüncü ve sonraki aktarmalar ise ücretsiz olarak uygulamaya alınmıştı. Ancak kent kartı olmayan ve kredi kartı kullanan kişilere yönelik farklı bir ücretlendirmeye gidildi.

55-tl.jpg

İZBAN'da uygulanan farklı tarife hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ "Yetki gaspıyla alınan ve duyurusu yapılmadan Havaalanı, Alsancak ve Aliağa istasyonlarında pilot olarak uygulamaya konulan bu kararla, Aliağa-Selçuk arasında yapılacak yolculuk için ödenmesi gereken tutar, indi bindi tutarı olarak hemşehrilerimize yansıtılmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesinin bu denli fahiş fiyat belirlemesi, acımasızlık ve fırsatçılıktır." diyerek kredi kartı ile yapılan ödemelerde 55 TL tahsil edildiğini ifade etti. İzmirim kartı olmayan kişilerin cezalandırılması olarak görülen uygulamanın kaldırılması ve kredi kartı ile binişlerde de aynı tarifenin uygulanması gerektiği ifade edildi.