Okullarda sürpriz tatil kararı! MEB son dakika duyurusu bekleniyordu ara tatil açıklaması geldi

Okullarda sürpriz tatil kararı! MEB son dakika duyurusu bekleniyordu ara tatil açıklaması geldi
MEB tarafından 4 gün okul 3 gün tatil açıklaması beklenirken öğretmenlerin aldığı tatil kararı duyuruldu!

Okullarda sürpriz tatil kararı! MEB son dakika duyurusu bekleniyordu ara tatil açıklaması geldi - Milyonlarca öğretmen ve öğrenci bugün okullarda açılacak ilk ders zili ile 2023 - 2024 eğitim öğretim yılına başlangıç yaparken okulun ilk günü sürpriz tatil kararı geldi.

Hatırlanacağı üzere okullar açılmadan önce Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlanan 4 gün okul 3 gün tatil tartışmaları yaşanmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından Cuma hutbesinde yapılan açıklama sonrası bu tartışma bir kere daha alevlenmiş, Cuma gününün resmi tatil ilan edileceği iddiaları gündeme taşınmış, ancak her iki düzenlemede hayata geçirilmemişti.

MEB SON DAKİKA DUYURUSU BEKLENİRKEN ÖĞRETMENLERİN GREV TARİHİ KARARI AÇIKLANDI! O GÜN OKULLAR TATİL OLACAK...

Milyonlarca öğrenci ve öğretmen bugün okullarda çalacak ilk ders zili ile 2023 - 2024 eğitim öğretim yılına başlangıç yaparken öğretmenlerden grev kararı geldi. Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbey yapmış olduğu açıklamasında "15 Eylül ve 15 Ekim maaş aldığımızda maaş kadrolarımızla birlikte alanda olacağız.

tatil-karari.jpg

Kasım ayı içerisinde bölgesel eylemler yapacağız. Van, Tekirdağ, Aydın, Ordu, Kocaeli, Konya'da olacağız. Son olarak 24 Kasım'da 'Dünyada başöğretmen unvanına sahip tek lider Mustafa Kemal'e atıfta bulunarak başöğretmenimizi saygıyla anıyoruz. Göstermelik kutlamalara katılmıyoruz. Hakkımızı arıyoruz' sloganıyla iş bırakacağız. 25 Kasım'da da büyük Ankara buluşmasını tüm eğitim çalışanlarıyla birlikte gerçekleştireceğiz" diyerek 24 Kasım tarihinde öğretmenlerin okullara gitmeyeceğini ve Türkiye genelinde iş bırakma eylemi yapacaklarını ifade etti.

2023 2024 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, İLK ARA TATİL VE 15 TATİL NE ZAMAN OLACAK?

1.dönem ara tatili: 13-17 Kasım 2023

Yarıyıl tatili: 22 Ocak – 2 Şubat 2024

2.dönem başlangıcı: 5 Şubat 2024

2.dönem ara tatili: 8-12 Nisan 2024

Eğitim öğretim yılı kapanışı: 14 Haziran 2024

Öğrenci ve öğretmenler için ilk ders zili ise bugün çalacak. Milyonlarca veli, öğretmen ve öğrenci için yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diler, tüm öğrencilerimize başarılar, öğretmen ve velilere ise kolaylıklar dileriz...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
44 Yorum