Adıyaman Hatay Kahramanmaraş Malatya! YÖK resmen duyurdu 4 ilde uzaktan eğitime geçiş yapıldı

Adıyaman Hatay Kahramanmaraş Malatya! YÖK resmen duyurdu 4 ilde uzaktan eğitime geçiş yapıldı
Eris varyantı nedeni ile okullarda uzaktan eğitim tartışmaları yaşanırken konu hakkında YÖK tarafından son dakika duyurusu geldi.

Adıyaman Hatay Kahramanmaraş Malatya! YÖK resmen duyurdu 4 ilde uzaktan eğitime geçiş yapıldı - Türkiye 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı tarihinin en büyük deprem felaketini yaşamış ve 11 ilimizi etkileyen 2 şiddetli deprem ile 11 ilimizde 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'ın yanı sıra Adıyaman, Hatay, Gaziantep ve Malatya'da da büyük yıkım meydana gelmiş, bu illerde adeta taş üzerine taş kalmamış, binlerce bina yerle bir olmuştu. Yaşanan felaketin ardından bu şehirler baştan inşa edilmeye çalışılırken 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı sancılı olarak başlamıştı. Yeni eğitim öğretim yılı için yeni karar YÖK tarafından açıklandı.

ÜNİVERSİTELER UZAKTAN EĞİTİM Mİ OLACAK 2023 - 2024 UZAKTAN EĞİTİME DEVAM EDECEK Mİ?

YÖK tarafından yapılan açıklamada depremden etkilenen illerde yer alan bazı üniversitelerde uzaktan eğitime geçiş yapıldığı ilan edildi. Yayımlanan açıklamada "06 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde bulunan üniversitelere ait binaların depremden etkilenme durumları ve öğrencilerin barınma olanakları göz önünde bulundurularak eğitim öğretim süreçleri 5 Eylül 2023 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülmüş ve Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerindeki üniversitelerde 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere;

yok-1.jpg

yok-2.jpg

5) Söz konusu illerdeki üniversitelerde kayıtlı olan tüm öğrencilerden talep edenlere, eğitim öğretim süresine dahil edilmeden, 1 yıl kayıt dondurma hakkı tanınmasına karar verilmiştir.

HANGİ ÜNİVERSİTELERDE UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK?

Adıyaman Üniversitesi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi

İnönü Üniversitesi

İskenderun Teknik Üniversitesi

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi

Söz konusu 5 ilde eğitim öğretim hizmeti veren 7 üniversitede alınan karar doğrultusunda uzaktan eğitime geçiş yapılacağı, talep eden öğrencilere ise eğitimlerini 1 sene dondurma hakkı verileceği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum