10 Kasım okullar tatil mi? 9 Kasım yarım gün mü? AÇIKLANDI

Öğrenciler ve veliler hemen hemen her yıl 10 Kasım tatil mi? 9 Kasım yarım gün mü? Sorusuna yanıt arıyor. Bu yıl 10 Kasım Cuma gününe denk geliyor. Atatürk’ün hayatını kaybettiği günün tatil olup olmadığına ilişkin beklenen açıklama geldi.
10 Kasım okullar tatil mi? 9 Kasım yarım gün mü? AÇIKLANDI

10 Kasım’a artık sayılı gün kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da başta okullar olmak üzere Türkiye’nin her noktasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sabah saat 9’u 5 geçe anılacak. Peki, 10 Kasım tatil mi? Öğrenciler okula gidecek mi?

10 KASIM OKULLAR TATİL Mİ?

10 Kasım bu yıl Cuma gününe denk geliyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatı olarak anılan 10 Kasım tarihinde okullar tatil değil. Resmi tatil günü olmadığı için okullar, kamu kurum ve kuruluşları açık olacak.

2023/07/28/okul-tatili.jpg

9 KASIM YARIM GÜN MÜ?

10 Kasım resmi bir tatil olmadığı için aynı şekilde 9 Kasım yarım gün olmayacak. Sadece 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe tüm okullarda Atatürk anılacak.

Okullar, işyerleri, bankalar, üniversiteler ve kamu kurum kuruluşları açık olacak. Öğrenciler için devamsızlık uygulaması geçerli olacak olup, okuluna gitmeyenler 10 Kasım günü devamsız sayılacaktır.

ARA TATİL YAKLAŞIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, yaptığı açıklamasında 2023 – 2024 eğitim öğretim yılına ilişkin ara tatili duyurmuştu. Bunun üzerine 9 günlük ara tatilin ne zamana denk geldiği belli oldu. Okullar 13 Kasım Pazartesi günü ara tatile girecek olup, öğrenciler için tatilden önce son ders zili 10 Kasım Cuma günü çalacak.

Bir sonraki ara tatil ise 5 Nisan 2024 Cuma günü başlayacak.