Aydın Efeler'de yılın ilk karını motorcular karşıladı

Türkiye, bu yıl kar ile kasım ayının sonlarında karşılaştı. Aydın’ın Efeler ilçesindeki Paşa Yaylası’na yılın ilk karı düştü. Karı ise motorcular karşılayarak, tadını çıkardılar.
Aydın Efeler'de yılın ilk karını motorcular karşıladı

Aydın’ın Efeler ilçesine nadir olarak kar yağıyor. Bu yıl ise yüksek kesimlerde olan Paşa Yaylası’na yılın ilk karı düşünce bölgedekiler Aydın’a düşen karın tadını çıkartmaya başladı. Bu yıl bölgedeki ilk karı ise off-road motorcuları karşıladı.

aw080215-02.jpg

YILIN İLK KARI DÜŞTÜ

Kar yağışının nadir görüldüğü illerin başında gelen Aydın'ın Efeler ilçesindeki Paşa Yaylası’na yılın ilk karı düşerken, yılın ilk karını off-road tutkunu motorcular karşıladı.

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan soğuk hava ile beraber Aydın’ın yüksek kesimlerindeki bazı bölgelere de kar yağdı. Efeler’in en yüksek kesimi olan Paşa Yaylası’na ise yılın ilk karı düştü. Doğaseverlerin uğrak noktası olan Paşa Yaylası, yılın her mevsiminde vatandaşlar tarafından tercih edilirken, yoğun sis ile birlikte beyaza bürünen Paşa Yaylası’ndaki yılın ilk karını ise off-road tutkunu motorcular karşıladı. Aydınlı adrenalin tutkunu motorcular Paşa Yaylası’ndaki karın tadını çıkarırken, beyaz gelinliğini giyen Aydın manzarasının da tadını çıkarttı.

aw080215-03.jpg

“İLK KARINI BURADA KARŞILAMA FIRSATI YAKALADIK”

Her fırsatta Aydın’ın doğal güzelliklerini ziyaret ettiklerini ifade eden adrenalin tutkunu motorculardan Ahmet Telimgün; “Aydın, yılın her mevsimi doğal güzellikleriyle kendisine çeken bir yer. Biz doğasever motorcular da her fırsatta engebeli arazilerde sürüş yaparak, kentin doğal güzelliklerini keşfediyoruz. Bu hafta sonu da Paşa Yaylası’na çıktık. Havaların soğumasıyla birlikte yılın ilk karını burada karşılama fırsatı yakaladık” dedi.

Meteoroloji’nin derlendirmelerine göre önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının daha da düşmesi ile kar yağışının görülebileceği belirtildi.