Anne kız kız asansörde ölü bulunmuştu! Cinayet şüphesi çıktı!

Manisa Salihli’de asansörde ölü olarak bulunan anne ve kızın ölümünde cinayet şüphesi çıktı. Anne kızın komşularından birisinin gözaltına alındığı bildirildi.
Anne kız kız asansörde ölü bulunmuştu! Cinayet şüphesi çıktı!

Manisa’nın Salihli, ilçesinde bir binanın asansöründe ölü olarak bulunan anne ve kızın neden hayatlarını kaybettikleri merak konusu oldu. Yapılan ilk incelemelere göre anne ile kızın vücutlarında herhangi bir yara ve kesici alet izine rastlanmadı. Havasızlıktan boğulduklarına dair bir işaret de bulunmayınca şüpheler cinayet üzerine yoğunlaştı. Cinayet şüphesi nedeniyle anne kızın yaşadığı evde komşulardan birisi için savcılık gözaltı kararı verdi. Bu gözaltı kararının ardından komşu Ankara’da tespit edildi ve gözaltına alındı.

SIR ÖLÜMLERDE GÖZALTI KARARI!

Manisa’nın Salihli ilçesinde anne ve kızının oturdukları binanın asansöründe ölü bulunmalarına ilişkin olayda 1 kişi gözaltına alındı.

ASANSÖRDE BULUNMUŞLARDI

Olay, Salihli ilçesi Kocaçeşme Mahallesi 63. Sokak'taki apartmanda meydana gelmişti. Bina sakinleri, apartmanda oturan D.G. (48) ile kızı D.E.'yi (18) asansörde hareketsiz bulmuştu.

ÖLÜM NEDENİ BELİRLENEMEDİ!

Olay yerine gelen ekipler, anne ile kızının hayatını kaybettiğini belirlemişti. Olayın ardından çok yönlü soruşturma başlatan Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı, anne ve kızının vücudunda herhangi bir yara ve kesici alet izinin yanı sıra havasızlık nedeniyle boğulduklarına dair bulguya da rastlamadı.

CİNAYET ŞÜPHESİ GÜÇLENDİ

Savcılık cinayet şüphesi üzerine yoğunlaşırken, sabah saatlerinde uçakla Ankara’ya giden ve D.G.’nin alt komşusu olduğu öğrenilen A.Y. akşam saatlerinde gözaltına alındı. Çiftçilikle uğraştığı öğrenilen A.Y’nin Ankara’daki işlemlerin ardından Salihli’ye getirileceği öğrenildi.