Uşak Aydın Denizli Kütahya İzmir'de yaşayanlara Valilik uyarısı! 21 Kasım'a kadar sürecek

Doğal afetler peş peşe meydana gelmeye devam ederken AFAD teyakkuza geçti, valilik uyarısı yapıldı!
Uşak Aydın Denizli Kütahya İzmir'de yaşayanlara Valilik uyarısı! 21 Kasım'a kadar sürecek

Uşak Aydın Denizli Kütahya İzmir'de yaşayanlara Valilik uyarısı! 21 Kasım'a kadar sürecek - Türkiye afet ile mücadele konusunda yeni bir sınava daha tabi tutulurken 45 ilde son dakika duyurusu yapıldı. Ege bölgesi de uyarı yapılan iller arasında yer alırken Valilik'te uyarı mesajı yayımladı.

Uşak Valiliği tüm yurt genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava dalgası sonrasında Uşak için uyarı mesajı yayımladı. Valilik tarafından yayımlanan Meteorolojik Uyarı mesajı ile soğuk ve yağışlı hava ile fırtına konusunda tüm Uşaklıların tedbir almaları istendi.

UŞAK VALİLİĞİ UYARI MESAJI YAYIMLADI!

Bölgemizin, 18.11.2023 Cumartesi öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin edilmektedir. Cumartesi öğle saatlerinde başlayacak ve yer yer etkili olacak yağışların (Yağış Miktarı : 21-50kg/m2), Pazar sabah saatlerinden itibaren nispeten etkisini azaltarak Pazar akşam saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi tahmin edilmektedir.

Yağışların; Cumartesi akşam saatlerine kadar yağmur şeklinde olmak üzere yer yer etkili olması, gece saatlerinde ise yüksek bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklenmektedir. Rüzgârların Cumartesi öğle saatlerinden gece saatlerine kadar güneyli yönlerden, gece saatlerinden pazartesi sabah saatlerine kadar ise kuzeyli yönlerden orta zaman zaman kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

usak-uyari.jpg

Pazar gününden itibaren sıcaklılarda 10 dereceye varan soğumalar beklenmektedir. Bu doğrultuda pazar ve pazartesi günleri sıcaklıkların mevsim normallerinin altında olacağı Salı gününden itibaren ise isinarak mevsim normallerine çıkacağı tahmin edilmektedir. Yukarıda belirtilen meteorolojik değerlendirmeler doğrultusunda vatandaşlarımızın dikkatli olması ve olumsuzlukların yaşanmaması için gerekli önlemleri almaları uygun olacaktır.

SEL UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

45 ilde bugün için gök gürültülü sağanak yağış, sel ve fırtına uyarısı yapılırken hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düştü. Ege Bölgesi için de alarm durumuna geçirilirken Manisa, İzmir, Denizli, Aydın, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya için de soğuk hava, gök gürültülü sağanak yağış ve sel uyarısı yapıldı.