Ankara, İstanbul, İzmir ve 63 il için SON DAKİKA ALARM verildi! Yarın sabah 08.30 için uyarı yapıldı

Türkiye kasım ayının ortalarından itibaren sağanak ve fırtınalı bir havanın etkisine giriyor. Bu kapsamda akşam saatlerinden itibaren başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere 63 il için son dakika uyarısı geldi. İşte detaylar
Ankara, İstanbul, İzmir ve 63 il için SON DAKİKA ALARM verildi! Yarın sabah 08.30 için uyarı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durum tahminlerini il il açıkladı. Yapılan açıklamada sağanak yağış kapsamında yurt genelinde sıcaklıkların 8-10 derece kadar düşeceği belirtildi. 66 il için acil uyarı yapılırken, THY de yarın için tam 40 seferini iptal etme kararını aldı. Uyarı verilen illerin listesi belli oldu!

Türkiye genelinde sıcak ve nemli hava artık yerini sağanak yağışlı havalara bırakmaya başlıyor. Resmen kış çok hızlı bir giriş yaparken, vatandaşların yakından takip ettiği Meteoroloji güncel uyarılarını da peş peşe sıraladı.

66 İL İÇİN UYARILAR PEŞ PEŞE GELDİ

Toplam da 66 il için hem sarı hem de turuncu kodlu uyarı yapıldı. Yarın için sarı kodlu uyarı yapılan iller şu şekilde:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Mersin, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Niğde, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Yozgat, Aksaray, Karaman, Bartın, Karabük, Osmaniye, Düzce, Kilis, Kırıkkale, Kilis, Osmaniye

screenshot-1.png

TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji, sarı kodun yanı sıra turuncu kodlu uyarı da yaptı. Yapılan turuncu kodlu illerin listesi şu şekilde:

“Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Bingöl, Burdur, Bursa, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Mersin, İstanbul, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Bayburt, Karaman, Yalova”

BU GECE BAŞLIYOR

Meteoroloji’nin resmi web sitesinden alınan son bilgiye göre sağanak yağış bu akşam saatlerinde Bolu, Düzce, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Antalya illerinde görüleceği belirtildi.