Devlet memuru alımı başlıyor! Düşük KPSS puanı olanlar başvurabilir

Kamu kurumları personel alımlarına hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaçlarına yönelik yapılan personel alımlarına bir yenisi daha eklendi. Aktarılan son habere göre devlet memur alımı başlıyor! Düşük KPSS puanı olanlar başvuru yapabilecek. İşte detaylar
Devlet memuru alımı başlıyor! Düşük KPSS puanı olanlar başvurabilir

Yayımlanan son personel alım ilanına göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesine memur alımı yapılacak. Kadın erkek personel alımında adayların en az KPSS 60 puan şartını taşımış olması gerekiyor. Hem memur hem de veznedar mesleği için yapılacak olan alımlar için yapılan açıklama şu şekilde:

“Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alımı yapılacaktır”

devlet-memuru.png

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken başvuru şartları şu şekilde:

TC vatandaşı olmak

Kamu haklarından mahrum olmamak

Belirtilen suçlardan mahkum olmamış olmak

Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması ya da askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir sağlık sorununun olmaması

İlan edilen kadrolar için aranan diğer şartları taşımak

Her aday, eğitim durumuna göre ilan edilen kadroların sadece bir tanesi için başvuru yapabilecek.

ÖZEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilanların devamında özel başvuru şartları da bulunuyor. Yapılan açıklamada KPSS 2022 Lisans sınavı için en az KPSS 60 puan şartını karşılamak, daha önce çalışılan kamu kurumlarından disiplinsizlik ya da ahlaki suçlar sebebi ile çıkarılmamış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların 20 – 24 Kasım tarihleri arasından yapılacağı belirtildi. Adaylar “Atatürk Mahallesi 57. Alay Caddesi No:6 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Anav Hizmet Binası Kat:4 ‘te bulunan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına” şahsen başvuru yapması gerekecek. Mesai saatleri içerisinde başvurularınızı yapabilirsiniz.