Ali Sunal'dan deprem sonrası açıklamalar! Artık normal olan bir vatandaş olarak hesap sormak

Ali Sunal Güldür Güldür Show'da yaşanan depreme dair önemli açıklamalar yaptı.
Ali Sunal'dan deprem sonrası açıklamalar! Artık normal olan bir vatandaş olarak hesap sormak

Güldür Güldür Show'un sunucu olan Ali Sunal 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından programda açıklamalar yaptı. Yapış olduğu açıklamalar sosyal medyada gündem  oldu. Sunal programda yapmış olduğu açıklamalarda "Böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip 'Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum' dememesi normal midir sizce? Hayır, bu normal değil. Artık normal olan bir vatandaş olarak hesap sormak." şeklinde ifadelen kullandı. 

Güldür Güldür Show'da Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Ali Sunal tarafından açıklama geldi. Ali Sunal'ın yapmış olduğu açıklamalar ve deprem yorumu ise sosyal medyada gündem olurken çoğu kişiden tam not altı. 

NORMALLEŞMENİN PEŞİNDEYİZ

Ali Sunal yapmış olduğu açıklamaların devamında şu cümleleri kullandı; "Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay hattına bina yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarmanın gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir?" dedi. 

Binaların çürük olması ve imar affı verilmesinin normal olmadığını vurgulayan Sunal binlerce insanın ölüme gönderildiğini ifade etti ve konuşmalarını şöyle sürdürdü; 'Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum' dememesi normal midir sizce?" dedi. 

NORMAL OLAN HESAP SORMAK

Ali Sunal Güldür Güldür Show'da Asrın Felaketi sonrasında ilk yorumlar. Yapılan yorumlarda yaşanan bu büyük felaket hakkında hesap sorulması gerektiğini ifade eden Sunal birçok soru yönelterek bunlara cevap verdi; Sunal konuşmalarını şöyle sürdürdü; "Hayır, bu normal değil. Artık normal olan bir vatandaş olarak hesap sormak. Artık normal olan her felaketi kadere bağlayanı değil o felaket olmadan önce bilimi dinlemektir. Bundan sonra normal olan yetki veren kişinin akrabasına, ailesine, partilisine, arkadaşına yaptırması değil, uzman olana yaptırmasıdır." dedi. 

İlgili Haberler