Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Samsung ve Apple gibi sektörün devleri ile uygun fiyat ve yüksek teknolojisi sayesinde 2017 yılında kıyasıya bir yarış içinde olan şirket yeni yılda da oldukça girişken davranmaktadır 2018 yılına da fırtına gibi girmeye hazırlanmakta.
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Şirketin yeni tanıttığı bu model tasarımı, özellikleri ve en önemlisi uygun fiyatı ile şimdiden adından fazlasıyla söz ettirmiştir. Özellikle aynı özelliklere sahip telefonlarla yapılan karşılaştırmalarda açık ara bu modeller tercih edilmektedir. Xiaomi Redmi Note 5 Pro birçok özelliği ile daha tanıtılmanda heyecan yaratmışa benzemektedir.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Özellikleri

İşlemci noktasında seçilen Qualcomm'un Snapdragon 636 işlemcisi, bünyesinde 2 GHz hızında çalışan sekiz adet Cortex A53 çekirdeği bulunduruyor. Bu kaliteli cihazın 3GB, 4GB ve 6GB RAM gibi iki seçenek Ram türünün olması planlanırken telefona 4000 mAh’lik pil güç verecek bir batarya bulunmaktadır. Ekran bölümünde ise 5.99 inç ve 18:9 oranlı bir IPS ekran kullanılmaktadır. 2160x1080 piksel çözünürlük sunan ekran bu yönü ile oldukça başarılı bir iş çıkarmıştır.

Kamera çekim ve kayıt kalitesi noktasında ise oldukça tatminkar bir performans sergileyen telefonun arka kısmına ise f/2.2 diyafram değerlerine sahip 12 MP'lik bir kamera konumlandırılmış. Telefonun ön üst kısmında ise 5 MP'lik bir kamera bulunmaktadır. Ayrıca, her iki kamerada, Full HD video kayıt yapabilme özelliği ile oldukça dikkat çekmektedir.

 Fiyat ve performans bakımından kendi özelliklerine sahip telefon gruplarına göre oldukça uygun durumdadır. Ülkemizde yaklaşık 1400 TL’ye satılacak bu telefon bu yönü ile şimdiden heyecan yaratmıştır. Xiaomi Redmi Note 5 Pro bu şekildedir.

İlgili Haberler