Basen Eritme Diyeti Ve Egzersizleri

Basen bölgelerinizi eritebilmek için zamanlama konusunda erken davranırsanız daha hızlı kilo verebilirsiniz. Bununla beraber erken tarihte alacağınız önlemler sayesinde basen bölgesi oluşmadan vücudunuzu daha sıkı hale getirebilirsiniz.
Basen Eritme Diyeti Ve Egzersizleri

Evde kolay bir şekilde basen eritme diyeti ve egzersizleri ile istediğiniz anında sizde yakalayabilirsiniz.

Uzanma Hareketi

Bu egzersizde dik olarak ayakta duruyoruz ve sağ kol bölgesini yere paralel şekilde ön tarafa doğru uzatıyoruz. Bu hareketi yaparken en önemli şeylerden bir tanesi belinizin hiç bükülmemesi gerektiğidir. Bu egzersizde ön tarafa eğiliyoruz. Bunu hareketi gerçekleştirirken yerden bir şey alırmış gibi yapabilirsiniz. Belin bükülmemesi gerekir. Basen eritme egzersizini yaptıktan sonra diğer kol ve bacağa geçiyoruz.

Kalça Hareketi

Kalça hareketlerini plates topuyla yapmamız gerekir. Plates topunu ileri doğru uzatıyor ve yere uzanıyoruz. Ayaklarımızın mutlaka plates topunun üzerine gelmesi gerekir. Daha sonra dizleri bükerek üst tarafa doğru kaldırıyoruz. Bu esnada belinizi kırmamanız gerekir.

Çömelme

Çömelme en etkili basen eritme uygulamasıdır. Bu egzersiz sadece basen bölgesini değil karın ve sırt kaslarını da etkin olarak çalıştırmaktadır. İlk olarak dik bir şekilde duruyoruz ve kollarımızı ön tarafa doğru uzatıyoruz. Daha sonra ise belimizi yine bükmeden sadece çömeliyoruz.

Basen Eritme Diyeti

  • Kırılmış fındık
  • Yulaf tanesi
  • Buğday
  • Bir fincan ayçiçek tohumu,
  • Yaklaşık bir fincan çekirdeksiz kuru üzüm
  • Bir tutam badem
  • Bir tutam kuru kayısı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir araya getiriyor ve blenderden geçiriyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı bir bardak soğuk sütle beraber tüketiyoruz.

İlgili Haberler