Aydın’da CHP belediye başkanlıklarına 63 kişi başvurdu

Türkiye yerel seçimlere doğru adım adım ilerliyor. Aktarılan son habere göre Aydın’da 63 kişi CHP belediye başkanlıklarına başvurduğu açıklandı. Konuyla ilgili açıklama CHP Aydın İl Başkanlığı’ndan geldi.
Aydın’da CHP belediye başkanlıklarına 63 kişi başvurdu

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için partiler tüm hızıyla hazırlıklarına devam ediyor. Aktarılan son habere göre CHP’de belediye başkan ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları sona erdi.

Toplam da Aydın’da 63 kişi CHP’den aday olmak için başvurduğu açıklandı.

BAŞVURULAR SON ERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) belediye başkan ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı süreci sonlanırken, Aydın'da 63 kişi belediye başkan aday adayı olarak il ve ilçe başkanlıklarına müracaatta bulundu.

63 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

CHP'de 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçim için çalışmalar aralıksız sürüyor. CHP il ve ilçe başkanlıklarına yapılan belediye başkan ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı için yapılan başvurularda katılımın yoğun olması nedeniyle daha önce 28 Kasım olarak açıklanan süre, MYK kararıyla 5 Aralık'a kadar uzatılmıştı. Belediye başkanı ve belediye meclis üyesi olmak isteyen partililer aday adaylığı müracaatlarını parti başkanlıklarına teslim ederken, dün itibari ile bu süre sonlandı. CHP Aydın'da 1 büyükşehir 17 de ilçe olmak üzere toplamda 18 belediye için toplamda 63 kişinin belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

5 ARALIK’TA SONA ERDİ

CHP Aydın İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Partimizin 5 Aralık itibari ile aday adaylığı başvuru süreci tamamlanmıştır. Bugün itibari ile toplam 63 belediye başkan aday adayı başvuruları ilçe başkanlıklarımız ve il başkanlığımız tarafından alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

İlginizi çekebilecek haberler:

Türkiye geneli yerel seçimler 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak. Son olarak İYİ Parti’ye ortaklık teklif eden CHP, İYİ Parti’den ret cevabı almıştı.