Şehzadeler Belediyesi'nden İsrail'e kınama!

İsrail'in sona eren ateşkesin ardından başlayan saldırıları yeniden şiddetlenirken Şehzadeler Belediyesi yapılan saldırıları kınadı.
Şehzadeler Belediyesi'nden İsrail'e kınama!

2023 senesinin son belediye meclis toplantısını gerçekleştiren Şehzadeler Belediyesi 14 gündem maddesi üzerinde görüşmeler yaparak karara bağladı. Görüşmelerin ardından belediye meclisinde yapılan oturumda Filistin ile İsrail arasında devam eden savaş hakkında ise İsrail'e kınamada bulunuldu.

ŞEHZADELER BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI!

Şehzadeler Belediye Meclisi, 2023 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapılan mecliste 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken; meclis üyeleri İsrail'in Filistin halkına yönelik soykırımını bir kez daha lanetleyerek kınadı. Şehzadeler Belediye Meclisi 2023 yılının son toplantısını Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis, şehitler için saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

ehzade-2.jpg

Daha sonra Belediye Başkanı Çelik, meclis üyeleri ve belediye personelinin boyunlarına üzerinde Türk ve Filistin bayraklarının yer aldığı atkılar taktı. Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Çelik, taktıkları atkıların bir duruşun göstergesi olduğunu ifade ederek, "Siyonist katil İsrail devleti Filistin'de, Gazze'de bir insanlık suçu işlemekte, bu çağda bir soykırıma imza atmaktadır. Binlerce kadın, çocuk, masum insan İsrail tarafından soykırıma tabi tutulmaktadır.

ehzade-3.jpg

Biz bunu lanetliyor, kınıyoruz. Bu noktada da Şehzadeler Belediyesinin meclis üyeleri ve mesai arkadaşlarımız olarak mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu, katil soykırımcı İsrail'e karşı olduğumuzu bir kez daha ilan etmek için bugün böyle bir eylemi icra ediyoruz. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Bizim inancımıza göre zulüm ile abad olunmaz. Zulmün sürekliliği olmaz. Zalimler zulümlerinde boğulacaklardır. Bu zulüm devam etmeyecektir biz buna inanıyoruz" diyerek tüm temennilerinin bir an önce saldırıların son bulması olduğunu söyledi. Saldırıların biran önce bitmesini temmeni eden meclis üyeleri Filistin'e destek mesajlarını iletirken İsrail saldırılarını ise kınadı.