AK Parti’de “-e-temayül” sistemi ile aday belirleniyor

Uşak'ta, Ak Parti'den 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Uşak merkez, ilçe ve belde belediyelerine başkan olmak amacıyla başvuran aday adayları için temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti’de “-e-temayül” sistemi ile aday belirleniyor

Temayül yoklamasına Genel merkez Tarafından AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Manisa Milletvekili Selada Kıvırcık ve Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı görevlendirildi. İnceöz ve Kıvırcık Uşak’a gelirken yolda bir trafik kazası geçirdiği öğrenilen Orhan Kırcalı’nın gelmediği açıklandı.

“e-Temayül yoklamsı hakkında bilgi veren AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Ak Parti Uşak Teşkilatına, belediye başkanlıklarına aday adayı olanlar için bu sabah saat 10.00 parti binasında temayül yoklaması başladı. Saat 16.00’ya kadar sürecek yoklama yöntemi Türkiye’de bir ilki de başlattı. İlk Kez “e- temayül” yöntemi ile yapılan yoklamada 4 bilgisayar ile 600 delege 150 kişilik gruplar halinde oy kullanıyor.

“Teşkilat Başkanımız çok güzel hazırlık yapmış. Kendilerine teşekkür ediyorum. Alt katta 4 bilgisayar var. Oy kullanacak delegeler kimsenin etkisi altında kalmadan özgürce oyarlını kullanacak. Oy kullanacak 600 delege, 4’lu gruba ayrılıyor. Bilgisayarlar doğrudan genel merkeze bağlı. “e-temayül” sistemi Türkiye’de ilk kez kullanılıyor. Sonuçalar hemen belli olacak. Ancak açıklanamayacak” dedi.

İki Başkanlık için başvuru yapılmadı

AK Parti Uşak Teşkilatı’na, Uşak Belediye Başkanlığı için 10, ilçeler için 5, beldeler için ise 7 kişi başvuruda bulundu.

Uşak'ta, Ak Parti'den 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Uşak merkez, ilçe ve belde belediyelerine başkan olmak amacıyla 22 kişi başvuru yaparak dosyalarını teslim etti. Uşak Belediye Bakanlığı için 10 başvuru yapıldı. Uşak ilçelerinde 5 kişi, beldelerinde ise 7 kişi başvurdu. Bir ilçe, diğer belde 2 belediye başkanlığı için ise başvuru yapılmadı.

Uşak Belediye Başkanlığı'na talip olanlar arasında, 7 Haziran Genel ve Milletvekili seçimlerinde MHP Uşak'tan aday adayı olan iş adamı Arif Öztan, bu dönem Belediye Başkan Yardımcılığı yapan, daha sonra milletvekilliği seçimi için görevinden istifa eden Erol Korkmaz da yer aldı.

Uşak: Hüseyin Keskin, Fahrettin Tuğrul, Mehmet Gün, Cafer Çankaya, Emine Yıldırım, Emre Yeşilçiçek, Ömer Özden, Murat Kiriş, Erol Korkmaz ve Arif Öztan. Uşak Belediye Başkanı Nurulah Cahan ise, teamüllerre göre başvuru yapmıyor ve doğal aday adayı kabul ediliyor.

Eşme ilçesi: Ahmet Kaya

Banaz ilçesi: Adaylık başvurusu yok

Karahallı ilçesi: Ahmet Bodur

Sivaslı ilçesi: Şadan Ülker ve Kudret Küçükgöl

Ulubey ilçesi: Veli Koçlu

Pınarbaşı Beldesi: Mehmet İncekara

Selçikler Beldesi: Adaylık başvurusu yok

Tatar Beldesi: Cüneyt Evran ve Murat Özenç

Yeleğen Beldesi: Osman Çakal ve Süleyman Sarı

Kızılcasöğüt Beldesi: Cavit Ceylan ve Güngör Oral

İlgili Haberler