Uşak'ta ünlü oyuncu depremzede çocuklar için sahneye çıktı

Ülkemizde Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedeler geçici olarak çeşitli illere yerleştirildi. Uşak'ta her türlü ihtiyacı karşılanan depremzedelerin morallerini yükseltmek için de çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.
Uşak'ta ünlü oyuncu depremzede çocuklar için sahneye çıktı

Uşak'ta ünlü oyuncu depremzede çocuklar için sahneye çıktı - 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ili etkisi altına aldı. Yapı stok zayıflığı ve yanlış yapılaşma nedeniyle yıkım yaşanan 11 ilde 50 bine yakın vatandaşımız hayatını  kaybetti. Yaşanan depremlerde büyük bir barınma ihtiyacı ortaya çıkarken depremzedeler farklı illerde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirildi. 

GÜLÜMSETEN YÜZLER GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

Ülkemizin dört bir yanında depremzedeler için ekonoik ve psiko-sosyal destekler sağlanmaya devam ederken Uşak'a yerleştirilen depremzedeler içinde gerek belediye, gerek halk destek çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ünlü film ve tiyatro oyuncusu Nurullah Çelebi ve Türkiye’nin önde gelen vantrologu Volkan Yörük Uşak’ın Karahallı ilçesinde depremzede çocuklar için 'Gülümseten Yüzler' gösterisi için sahneye çıktı. Depremden en büyük yarayı alan çocuklar için seferberlik devam ederken sahne alan iki isim, ''Yaralarımızı beraber saracağız'' sloganıyla yola çıktıkları Uşak’ın Karahallı ilçesinde 'Gülümseten Yüzler' oyununu için sahne aldı. Oyun boyunca Volkan Yörük, çocuklara çeşitli şakalar ve sihirbazlıklarla birlikte kukla gösterisi yaparken sahneye çıkan çocukların sevdiği isim Nurullah Çelebi ise çocuklarla sohbet ederken merak ettikleri soruları da yanıtladı.

KARAHALLI KAYMAKAMI'NDAN AÇIKLAMA

Çocukların eğlenceli anlar yaşadıkları gösteri sonrasında açıklamalarda bulunan Karahallı İlçe Kaymakamı Melih Bulgur, ilçe halkının bölgede kalan 62 depremzedenin normal hayata dönmeleri için ellerinden gelen gayreti sarf ettiğini ve oynatılan oyun için emeği geçen herkese teşekkür ederek söz başladı. Kaymakam Bulgur, ''İlçemizde bugün itibariyle 62 depremzede vatandaşımız bulunmakta. Bütün ilçe halkı, el ele verip bu vatandaşların normal hayata geri dönmesi için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bugün bu kapsamda bir sosyal etkinlik gerçekleştirme gayesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öncesinde il gençlik müdürlüğümüzün gönüllü üniversite öğrencilerimizle, depremzede çocuklarımız oyun ve etkinlik saati gerçekleştirdiler. Bu etkinliklerin akabinde tiyatro gösterisine çocuklarımızı ulaştırdık ve kıymetli sanatçılarımızla bir araya gelme fırsatları oldu. Aynı zamanda çocuklarımızla beraber gelen aileleri de bir günlüğüne de olsa yaşadıkları sıkıntıları geride bırakma şansına sahip oldular ve çocuklarla birlikte gülüp eğlendiler. Hepsinin yüzündeki mutluluğa şahitlik ettik. Hepimiz de bu mutluluğu paylaştık. Güzel bir gün, güzel bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' dedi. 

NURULLAH ÇELEBİ: PROJELERİMİZ BİTMEZ, BİTMEMELİ

Ünlü oyuncu Nurullah Çelebi ise bu süreçte gülümsemeye ve gülümsetmeye ihtiyaç olduğunu, bunun çabası içerisinde olduklarını söyledi. Nurullah Çelebi, önemli bir süreçten geçildiğini belirteerek, ''Bu süreçte gülümsemeye, gülümsetmeye ihtiyacımız var. Biz de eğer gülümsetebiliyorsak, gülümseyebiliyorsak ne mutlu. Bunun çabası içerisindeyiz. Uşağa geldik, deprem görmüş çocukları gördük hep birlikte. Bir nebze onlara bugün tebessüm ettirebildiysek ne mutlu. Sosyal projeler hep devam ediyor, hep devam edecek. Zaten bana mutluluk veren şeylerin başında sosyal projeler geliyor. Gece yattığımda gülümsediğimi düşünüyorum, o yüzden bu projeler bitmez, bitmemeli.'' diyerek sözlerini sonlandırdı.

İlgili Haberler