ZEKA 2018 yılını değerlendirdi

Vali Funda Kocabıyık, Afyonkarahisar’da düzenlenen Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) 11. Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.
ZEKA  2018 yılını değerlendirdi

Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı Kasım Ayı Yönetim Kurulu toplantısı Vali Funda Kocabıyık’ın iştiraki ve Afyonkarahisar Valiliği’nin ev sahipliğinde yapıldı. Akrones Termal Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Deniz, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile yönetim kurulu üyeleri ve ZEKA Genel Sekreteri Veli Oğuz katıldı.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Deniz; “Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı 11. Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Gündem maddelerimize geçmeden önce benim gibi yeni görev yerlerinde ülkemize hizmet etmeye devam edecek olan Valilerimize hayırlı olsun diyorum.

Bugünkü toplantımız iki oturumda gerçekleştirilecek olup ilk oturumda görüşeceğimiz gündem maddeleri:

2018 Yılı Fizibilite Desteği Başvuruları

Program İlerleme Raporları

Program Kapanış Raporları

İki Toplantı Arası Ajans Faaliyetleri

2018 Yılı Eylül ve Ekim Ayları Gelir-Gider Cetveli

İkinci oturumda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın koordinasyonunda “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” gündem maddesiyle geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bu toplantıyla ilgili genel bir değerlendirme yapacağız. Ben toplantımızın hem illerimiz açısından, hem bölgemiz açısından hem de ülkemiz açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından basına kapalı devam eden toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve karara bağlanmasıyla sona erdi.

Zafer Kalkınma Ajansı toplantısı için Afyonkarahisar’a giden Vali Funda Kocabıyık, toplantı öncesi,Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde Vali Funda Kocabıyık Valilik Şeref Defterini imzaladı. Makamda gerçekleşen ve karşılıklı bilgi alış verişinin yapıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mustafa Tutulmaz, ziyaretlerinden dolayı Vali Funda Kocabıyık’a teşekkür etti.

İlgili Haberler