Uşak Üniversitesi öğrencileri deprem bölgesinden döndü

Kahramanmaraş merkezli depremin 10 ilde yıkıma neden olması ile birlikte Uşak Üniversitesi öğrencileri de bölgeye akın etmişti. Gönüllü öğrencilerin deprem bölgesinden döndüğü kaydedildi.
Uşak Üniversitesi öğrencileri deprem bölgesinden döndü

Uşak Üniversitesi öğrencileri deprem bölgesinden döndü -  Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrasında bölgeye yardımlar akın akın gitti.  Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda gönüllü olarak giden Uşak Üniversitesi öğrencileri de çeşitli yardımlarını depremzedeler için sürdürdü.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ DEPREM BÖLGESİNDEN DÖNDÜ

Depremin ilk gününden itibaren bölgede ihtiyaç duyulan tüm yardımlar için tüm birimleriyle durmadan çalışan Uşak Üniversitesinin bölgeye AFAD koordinasyonunda gönüllü olarak giden öğrencilerinin bir kısmı Uşak’a dönerken 3 öğrenci ise yardım çalışmalarına devam etmek için bölgede kaldı. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, deprem bölgesinden dönen öğrencilerle bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Farklı bölümlerdeki  öğrencilerden oluşan yardım ekibi ilk olarak Mersin’deki organizasyon çalışmalarında yer aldıklarını ifade ederek daha sonra ise AFAD kontrolünde Hatay İskenderun’da depremzedelere ve kurtarma ekiplerine ihtiyaç duydukları her konuda yardım ettiklerini aktardı. Ekibin içerisinde bulunan yabancı uyruklu öğrenciler, özellikle depremzedeler ile yardım ekipleri arasındaki iletişimin sağlanmasında yardımcı olduklarını dile getirdi. Gittikleri her yerde tüm Türkiye’den ve dünyanın farklı noktalarından gelmiş yardım ekiplerinin ve yardım malzemelerinin olduğunu söyleyen öğrenciler deprem bölgesinde tam bir kenetlenme yaşadıklarını söyleyerek, orada bulunan herkesin birbirine yardım etmeye çalıştığını belirtti. Uşak üniversitesi öğrencileri, ''Milletimizin başı sağ olsun, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.'' ifadelerine yer verdi. 

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Rektör Prof. Dr. Savaş, deprem bölgesindeki yardım faaliyetlerine katılan öğrencilere teşekkür ederek ''AFAD koordinesinde deprem bölgesine giden öğrencilerimiz, gelen yardımların tasnifinden, erzak dağıtımına, her türlü yardım faaliyetinde görev aldılar. Bir kısım öğrencimiz, hocamız ve personelimiz deprem bölgesinde kalarak yardım çalışmalarına destek oluyor. Ayrıca üniversitemiz temizlik görevlisi personeli Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde çadır kurma, lojistik destek gibi çalışmalarda bulunmaya devam ediyor.'' açıklamasına yer verdi. Prof. Dr. Savaş, depremin ilk gününde oluşturdukları kriz masasıyla bölgedeki öğrencilere ulaştıklarını ve Uşak Valiliği koordinasyonunda yürütülen yardım faaliyetlerinin içinde olduklarını vurgulayarak ''Uşak Üniversitesi ailesi olarak elimizden gelen her türlü çalışmayı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize verdikleri destekten, yaptıkları yardımdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.'' ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

İlgili Haberler