Uşak OSB Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı!

Bugün Uşak Organize Sanayi Bölgesi 2. Olağan Genle Kurulu toplantısı Vali yardımcısı ve sanayicilerin katılımı ile gerçekleşti.
Uşak OSB Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı!

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 22. Genel Kurulu Toplantısı bugün tamamlandı. Toplantıda Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri, protokol, sanayiciler ve iş adamları katılım gösterdi. 

Toplantının açılışında konuşma gerçekleştiren Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağağlu tarafından yapılan açıklamada Uşak'ta sanayi alanında genişleterek istihdamın, ihracat ve katma değer oluşturma yolalrında ilerlendiği ifade edildi. Bununla birlikte AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, "Ülke ihracatının artışındaki başarı siz sanayicilerimiz sayesinde. Biz iktidara geldiğimizde 192 organize sanayi varmış. Bunun üzerine 162 tane daha ilave etmişiz. Parsel sayısına baktığımız zaman aşağı yukarı 11 bin 400 parsel varken bizim dönemimizde 46 bin 500 parsel ilave edilerek 57 bin 900 parsele ulaşılmıştır. İstihdam açısından organize sanayilerde çalışan işçi sayısı 415 binmiş, bugün aşağı yukarı 2,5 milyon kişi organize sanayilerde çalışmakta. Bunların daha da arttırılması yönündeki gayret ve çabalarımız devam etmekte. Biz şimdiye kadar organize sanayilerin alt yapısını geliştirmesi anlamında 37 milyar lira kredi desteğinde bulunmuşuz. Uşak ilimizde de 770 milyon liralık bir kredi kullanılmış." şeklinde açıklamalar ile konuşmalar tamamlandı. 

Tüm bunlar ile birlikte 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem felaketinin ardından sanayicilerin yaptığı özverili çalışmadan dolayı da Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından tebrikler iletildi. 

İlgili Haberler