Milli Savunma Bakanlığı açıkladı! F-4 savaş uçağının parçası Ankara’da otoparka düştü!

Milli Savunma Bakanlığı bir açıklama yaparak Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait F-4 savaş uçağının bir parçasının Ankara’da açık otoparka düştüğü bildirildi.
Milli Savunma Bakanlığı açıkladı! F-4 savaş uçağının parçası Ankara’da otoparka düştü!

Ankara’da kolay kolay yaşanamayacak bir olay meydana geldi Buna göre Çankaya ilçesinde bir otoparka uçak parçası düştü. İddialara göre F-4 savaş uçağının yakıt tanklarından birisi Ankara’da uçuş sırasında düştü. Uçaktan düşen parça Çankaya ilçesinde açık otoparka düşerek o sırada otoparkta bulunan araçlarda maddi hasar meydana geldi.

SAVAŞ UÇAĞININ PARÇASI OTOPARKA DÜŞTÜ!

Yaşanan enteresan olaya dair Milli Savunma Bakanlığı bilgilendirici bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi. Yaşanan olayın detaylarını paylaşan Milli Savunma Bakanlığı’ndan, “Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait F-4 savaş uçağının bir parçası, Ankara semalarında uçuşu esnasında bilinmeyen bir sebeple TPAO’ya ait açık bir otoparka düşmüştür. Uçak emniyetli bir şekilde Eskişehir meydana iniş yapmıştır. Olayda can kaybı ve yaralı bulunmamaktadır.” açıklaması yapıldı.

OTOPARKTA FAİCADAN DÖNÜLDÜ

Uçaktan kopan parçanın açık otoparka düşmesi sırasında olay yerinde kimsenin olmaması nedeniyle adeta faciadan dönüldü. Ayrıca uçak parçası işlek bir yere düşmüş olsaydı felaketin boyutu çok büyük olabilecekti. Bu konuda büyük bir şans yaşanırken herhangi bir kimseye zarar gelmemesi ve sadece maddi hasarla konunun sona ermesi teselli oldu. Uçak parçasının büyük bir gürültü ile düşmesi yakınlarda bulunan vatandaşların çok büyük bir korku yaşamalarına neden oldu. Olayın aslı ise kısa bir süre içinde anlaşıldı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Felaketin eşiğinden dönülen olayla alakalı olarak Milli Savunma Bakanlığı’nın inceleme başlattığı bildirildi. Uçaktan kopan parçanın neden koptuğuna dair uzman ekipler araştırma yapacaklar. Milli Savunma Bakanlığı’nın iç işleyişinde gerçekleşen incelemede herhangi bir ihmalin tespit edilmesi durumunda ihmalkar davranan personeller hakkında disiplin soruşturması başlatılacağı bildirildi.