Lütfen sesimize kulak verin ve önlem alın

Yaklaşık 45 gündür Uşaklıların hayatına giren, “Bin bin” diye bilinen scooterler konusunda hiçbir önlem alınmadığı ve bilinçsizce kullanılmaya devam edildiği için çok tehlikeli kazalar yaşanıyor

GÜNCEL 03.08.2022, 23:22 03.08.2022, 23:41

Lütfen sesimize kulak verin ve önlem alın

Yaklaşık 45 gündür Uşaklıların hayatına giren, “Bin bin” diye bilinen scooterler konusunda hiçbir önlem alınmadığı ve bilinçsizce kullanılmaya devam edildiği için çok tehlikeli kazalar yaşanıyor

GÜNCEL 03.08.2022, 23:22 03.08.2022, 23:41

“Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri Anonim Şirketi” tarafından kent merkezinde 220 adet scooter konmuştu. Bu akşam Ünalan Mahallesi Bodur Sokakta yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı.

Genç bir kız Ünalan Mahallesi Bodur Sokakta scooter ile hızla ilerken dengesini kaybetti ve yere kapaklandı. O sırada kaldırımda yürümekte olan bir vatandaş derhal genç kızın yanına giderek yardım etti.

www.usakgundem.com daha önce de uyarmıştı

İnternet sitemizde 23 Haziran tarihinde yayınlanan bir haberde; yine esnaf Yücel Kozak’a ait işyerinin güvenlik kamerası görüntülerinde scooter, kiralayan biri kız, 2 genç bir scootere binmiş vaziyette hızlı biçimde sokakta ters yönden ilerliyor. Karşılarına bir anda bir kamyon çıkıyor. Kamyonu fark eden delikanlı ve genç kız kendilerini kaldırıma atarak canlarını kurtarıyor. Delikanlı son bir hamle ile scooteri de çekerek kamyon altında kalmasını engelliyordu.

https://www.usakgundem.com/guncel/scooter-keyfi-yaparken-az-kalsin-canlarindan-oluyorlardi-h10121.html

Evet, scooterlara binmek çok keyifli. Hayatımıza renk tattığı bir gerçek ama önlem alınmazsa çok feci kazalara şahit olabiliriz. Onun için çok geç olmadan önlem alınmalı ve Uşaklı hemşerilerimize scooter kullanma konusunda eğitimler verilmeli diye düşünüyoruz.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (4)
Cemo 4 ay önce
Sayın salih abi ne gibi bir önlem alabilirler insanları bilinçlendirmek dışında ? Yurt dışında yaşıyorum amerikaya’da gidiyorum avrupanında heryerini gezdim bunlar tüm ülkelerde kullanılıyor ve öyle sizin ve hidayet beyin bahsettiği gibi bisiklet yollarında felan kullanılmıyor aleni ve açık bir şekilde araç yolunda kullanılıyor ve ufak plakaları var sonuçta motoru olan bir araç olduğu için hatta bisiklet ve yaya yollarına girmesi yazak saatte 25 km hızı geçmesi ve iki kişi binilmesi yasak onun haricinde bir yasak yok bırakın gençler kullansın siz araç sürücülerini uyarın motorluluarı bile sıkıştırırsrak araç kullanıyorlar
Sadık 4 ay önce
Gazeteci haberini yapar,yetkilileri uyarır. Acı bir olay yaşanması sonucu önlem almak ,şirket yetkililerine ve yöneticilere düşer.
süleyman 4 ay önce
herşeyde olduğu gibi insanımız yine işin suyunu çıkardı
Müge C. 4 ay önce
Arabayla giderken ara sokaktan zınk diye çıkıp karşı sokağa daldı geçen gün bir kullanıcı. Gerçekten korkunçtu. Hızımız düşüktü yoksa öyle ani frenle falan kurtarabileceğimizi hiç sanmıyorum Allah korudu. Gerçekten boşu boşuna istemeden cana kıyıp hapis yatmalık bir durum gibi hissettim biraz abartı gibi gelebilir ama… Nedense bu araç sahil kasabalarında olmalıymış gibi hissettiriyor bana ve hız olayı detaylarını bilmiyorum ama sanki hızı daha düşük olmalı.