Scooter keyfi yaparken az kalsın canlarından oluyorlardı

Uşak’ta 2 gündür yaşanan Scooter çılgınlığı bugün bir facia ile sonlanıyordu. Bir scootere 2 kişi olarak binen gençler, bir kamyonun altında kalmaktan son anda kurtuldular.

GÜNCEL 23.06.2022, 21:14 24.06.2022, 16:52

Scooter keyfi yaparken az kalsın canlarından oluyorlardı

Uşak’ta 2 gündür yaşanan Scooter çılgınlığı bugün bir facia ile sonlanıyordu. Bir scootere 2 kişi olarak binen gençler, bir kamyonun altında kalmaktan son anda kurtuldular.

GÜNCEL 23.06.2022, 21:14 24.06.2022, 16:52

Son 3 hafta içerisinde ilimizde meydana gelen trafik kazalarında 3 genç hayatını yitirmiş, 5 genç de yaralanmış ve Uşak’ı yasa boğmuştu. Bugün az daha 2 genç de trafiğe kurban oluyordu.

Dün “Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri Anonim Şirketi” tarafından kent merkezinde 220 adet scooter konmuştu. Bugün Ünalan Mahallesi Bodur Sokakta yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı.

Sokakta bulunan bir esnafın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde scooter, kiralayan biri kız, 2 genç bir scootere binmiş vaziyette hızlı biçimde sokakta ters yönden ilerliyor. Karşılarına bir anda bir kamyon çıkıyor. Kamyonu fark eden delikanlı ve genç kız kendilerini kaldırıma atarak canlarını kurtarıyor. Delikanlı son bir hamle ile scooteri de çekerek kamyon altında kalmaktan kurtarıyor. Genç kız ise şoka giriyor ve kaldırıma çökerek ağlıyor.

“Dehşeti yaşadım”

İşyerinde güvenlik kamerasında görüntüleri canlı olarak izleyen elektrikçi Yücel Kozak, “Görüntüleri izlerken son haftalarda ilimizde yaşanan trafik kazalarında yaşamlarını yitiren gençler aklıma geldi ve 2 gencin yaşamını kaybettiğini düşünüp dehşete kapıldım. Neyse ki iki gencimiz son anda kurtuldu” dedi.

Uşak’ta 3 haftada 3 genç yaşamını yitirdi 5 genç yaralandı

İlimizde 31 Mayıs tarihinde Uşak Üniversitesi önünde meydana gelen kazada Sude Ürer ile Buse Uğurlu adlı iki genç kız yaşamını yitirmişti. Kazaya neden olan sürücü H.K. de alkollü çıkmıştı.

10 Haziran tarihinde gece geç saatlerde Uşakİzmir karayolunda meydana geldi. Alkollü sürücü İ.K. kontrolündeki 16 YZ 350 plakalı otomobille seyir halindeyken yolun karşısına geçmek isteyen üniversite öğrencileri Ü.C.C. (22), N.G. (21), K.A. (21), B.E. (21) ve E.K.'ye (21) çarptı. 5 öğrenci de yaralanmıştı.

15 Haziran tarihinde ise Banaz ilçesi Ankara-İzmir kara yolu Corum köyü yakınlarında TIR, yolun karşısına geçmeye çalışan Samet Akçam'a (17) çarparak ölümüne nende olmuştu.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (6)
Adil 6 ay önce
Şehir merkezine konan bu 420 adet Scooter derhal toplatılmalı. Bunlar Avrupa'da kullanılır, zira şehirlerin bisiklet yolu, yaya yolu, özürlü kaldırımları ile bezelidir. Körlere göre tasarlanmıştır güzergahlar. Fakat Uşak'ta yürümek dahi şebek mahareti ister,
Cemal 6 ay önce
Hayatımda özürlü kaldırımı diye birşey duymadım yıllardır avrupada yaşarım ama engelli kaldırımı vardır ama bu arada bu scooterler toplatılmamalı maksimum 30 km hız ile gidilmesi gereken bu tarz yollara radar koyulmalı tıpkı avrupadaki gibi
Almancı 6 ay önce
Burada bir çok kişi scooterler kaldırılsın demiş ozaman sizlerde araçlarınızı kullanmayın avrupa’da neredeyse tüm şehirlerde mevcut olan bir uygulama bu scootler. Bu ulaşım araçlarını kaldırmak yerine 30 km ya da 50 km yazan yerlerde arabalarınızla hız sınırlarına ve kurallarına uymalısınız kimisi avrupada bu araçlar bisiklet yolunda kullanılıyor diyor tam aksine bisiklet yoluna girmesi yasak ufak plakaları var ve araçtan sayılıyor kurallara uymadığından ceza yiyor mesela bu videoki arkadaşlar gibi ters yöne girmek ya da iki kişi kullanmak gibi bunlar yasak o yüzden hem araçlar hem scooterler kurallara uyarsa böyle şeyler olma oranı azalır
sıradan vatandaş 6 ay önce
bu gençlerin başına herhangi birşey gelmeden kaldırılmalı uşak trafiği buna müsait değil gençler bilinçli degil bir heves uğrana bindiklerin şeyin sonu olabileceklerinin farkında değiller
dayı 6 ay önce
Salih abi yaşanan kazalara hepimiz çok üzülüyoruz ama yaptım oldu mantığıyla scooter ları oyuncak gibi görüp her köşeye koyan firmaya mı laf edelim trafik polislerimize mi valiliğimize mi bunları kullananlara mı diğer taraftan önlem alınmadığı için ölen gençlerimiz kuralları hiçe sayan sürücülerimize verilen komik cezalara mı bence halka hala bana dokunmayan yılan bin yaşasın dedikleri için yap boz tahtasına dönen kanunlara ve bunları yapması gerektiği halde yapmayan tüm yetkililere bu vebal çok ama çok ağır ahirette bunun hesabını veremezler yazık gerçi bu dünyada yüzü kızarmayanlar ne anlatıyorsak
Halil 6 ay önce
Herkes otomobilini ve bu scooterleri düzgüm kullandığı sürece hiç bir sorun yaşanmaz Allahın izniyle ama otomobil sürücüleri 50lik yolda 100 le gigderse ya da scooter sürücleri ani hareketler yapar ve ters yöne girerse kaza kaçınılmaz olur.Aşşağıda yorum yapan almancı arkadaşa katılıyorum geçen hafta iş için almanya’nın en kalabalık şehirlerinden birinde hamburg’ta idim iş için ve bu scooterlerden çok fazla ve bisiklet yollarına girmeleri yasak hepsinin ufak yeşil plakaları mevcut hatta polis kullanılması yasak sadece yayalara açık yerde kullandığı için birisini uyardı o yüzden toplatılması bir çözüm değil hem uşak gelişsin istiyoruz hemde gelen yeniliklere karşı çıkıyoruz