Denizli’de kuvvetli sağanak yağış etkili oldu!

Yurt genelinde etkili olan sağanak yağışlar Denizli'de de kendini gösterdi. Etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle pek çok olumsuzluk meydana gelirken cadde ve sokaklar adeta göle döndü.
Denizli’de kuvvetli sağanak yağış etkili oldu!

Denizli’de kuvvetli sağanak yağış etkili oldu! - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Denizli'de sağanak yağışların etkili olacağını bildirerek kentte yaşayanları uyarmıştı. Yaşanabilecek olumsuzluklar ve ulaşımda aksamaların olabileceği söylenirken Denizli'de hayat durma noktasına kadar geldi. Denizli’de aniden bastıran şiddetli sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Göle dönen cadde ve sokaklardaki olumsuzluklara anında müdahale eden belediye ekipleri, ulaşımın aksadığı noktalar için seferber oldu.

YAĞIŞLAR 15 GÜNDÜR DEVAM EDİYOR

Denizli'de son 15 gündür aralıklarla devam eden ve MGM'nin de uyarısını yaptığı kuvvetli sağanak yağış, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yaklaşık yarım saat devam eden şiddetli yağış, biranda yolları göle çevirince sürücü ve yayalar zor anlar yaşadı. Bazı ev ve iş yerlerinde küçük çağlı su baskınlarının yaşandığı şiddetli yağışa yolda yakalanan sürücüler, araçlarını yol kenarına alarak beklemeye geçti.

Trafik polislerinin önlem aldığı ana güzergahlarda ve kent merkezinde Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, gelen ihbarlara hızla müdahale etti. Genellikle gölün oluşma sebeplerinden biri olan rögar kapaklarındaki tıkanıklığı açan ekipler, kısa sürede yaptığı çalışmayla selin önüne geçti. İlçelerde de etkisini gösteren yağmurun şiddetini azaltmasıyla birlikte hayat normale döndü.

Hayatın felç olduğu bölgelerde ekiplerin teyakkuzda olduğu bildirildi.

İlgili Haberler