Renault’un yeni tankı Austral bu fiyatla satışta! Şarj istemiyor, yakıt cimrisi!

Renault’un kısa bir süre önce piyasaya çıkardığı modeli olan Renault Austral sınıfı geçti. Renault Austral için dikkat çeken özellikler neler, fiyatları ne kadar?
Renault’un yeni tankı Austral bu fiyatla satışta! Şarj istemiyor, yakıt cimrisi!

Otomobil piyasasına yeni bir soluk kazandıran Renault’un son harikası Austral Türkiye’de beğeniye sunuldu. Bir süredir satışta bulunan otomobil kullanıcıların gözünde sınıfı geçmeyi başardı. Oldukça üstün özellikleri bulunan Renault Austral performans olarak da hakkını veriyor. SUV model araç son derece sportif bir tasarıma sahipken aracın özellikleri ise insanın aklını başından alıyor.

HİBRİT TEKNOLOJİSİNDE SON NOKTA!

Renault Austral hibrit bir araç olarak öne çıkıyor. Buna karşın elektrik motorun şarjı ile sürücülerin zaman kaybetmesine de gerek kalmıyor. Şehir içi kullanımlarda saatte 130 km hıza kadar sessiz sürüş imkanı hibrit motorla sağlanıyor. Şehir içi sürüşün yüzde 80’i elektrikli modda yapılabiliyor. Batarya yavaşladığında veya frene basıldığında ise otomatik olarak batarya şarj oluyor. Bu şekilde kullanım yaparak aracın bataryasını hiç şarja takmaya gerek kalmıyor.

4 farklı sürüş modu bulunan Renault Austral sürücünün tercihine göre ayarlanabiliyor. Güvenlik kısmı da oldukça gelişmiş teknolojilerle donatılmış durumda. Araçta 20 adet güvenli sürüş destek sistemi yer alıyor. Hız sınırlayıcı, hız sabitleyici, güvenli, mesafe uyarısı, yokuşta kalkış destek sistemi, park yardımları, kör nokta uyarı sistemi, gelişmiş şerit takip sistemi, trafik işaretlerini tanıma sistemi, yaya ve bisiklet algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi, şeritten ayrılma uyarı sistemi, güvenli çıkış asistanı, sürücü yorgunluk uyarı sistemi gibi imkanlar bu modelde yer alıyor.

RENAULT AUSTRAL FİYATLARI NE KADAR?

Renault Austral için firma şu anda üç farklı donanım seçeneği sunuyor. Müşterilerin seçimlerine göre araç fiyatları 1.651.000 TL’den başlayarak 1.926.000 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Açıklanan fiyat listesi şöyle:

-Renault Austral techno mild hybrid 160 hp auto: 1.651.000 TL
-Renault Austral techno esprit alpine mild hybrid 160 hp auto: 1.706.000 TL
-Renault Austral techno esprit alpine E-tech full hybrid 200 hp auto: 1.926.000 TL