İslam Memiş tahminlerini tek tek açıkladı! Dolar, euro, ons ve gram altın!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasalar hakkında yeni değerlendirmesini açıkladı. Piyasalarda beklenen fiyatlamalar ne? Dolar kuru ve altın fiyatları ne kadar olacak?
İslam Memiş tahminlerini tek tek açıkladı! Dolar, euro, ons ve gram altın!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yatırımcıları çok yakından ilgilendiren değerlendirmeler yaptı. Hem döviz piyasasını hem de altın piyasasını yorumlayan uzman isim yatırımcıların nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair önemli işaretler verdi.

DOLAR KURU NE KADAR OLUR?

Dolar kuru hakkında beklentilerini açıklayan İslam Memiş, “ Dolar kurunda 28,60 TL seviyesini gördük. Dolar tarafında Kasım ayında 28,50 TL direncini takip edeceğiz. Bu ay 29 TL seviyesine kadar bir aralığı takip etmeyi sürdüreceğiz. Dolar kurunda trend yukarı ve Aralık ayında 29 TL üzerinde bir kapanış yapılacaktır. Dolar kuru bu seviyelerde yükselişini sürdürecektir. Bizim beklentimizin bu yönde olduğunu daha önce açıklamıştık.” dedi.

EURO UYARISI

Dolar ve euro karşılaştırması da yapan İslam Memiş, “Elinde dolar bulunan ve euro satın almak isteyen yatırımcılara euronun avantajlı olduğunu söylüyorum. Yıl bitmeden dolar endeksinde düşüş olursa euro erkenden kazanç sağlamaya başlar. 2024 yılında ise euro daha fazla kazandıracaktır. Dolar mı yoksa euro mu almalıyım diyenlere cevabımız kesinlikle eurodur.” ifade etti.

ALTIN FİYATI TAHMİNLERİ!

Altın piyasasını da değerlendiren İslam Memiş, “Ons altın ve gram altın için beklentimiz gerçekleşti. Ons altında 1.930 dolar aşağısına sarkma oldu ve yükselişler başladı. Şu anda 1.945 dolar fiyatını görüyoruz ve hedef 1.960 dolar diyebiliriz. Gram altın için 1.830 TL’lik destek seviyesi vardı. Bu hafta bu seviyelerde alım yapıp işi bitirmek gerekiyor. Hem gram hem de ons tarafında bugün satışların olduğunu gördük.

Ons altın için yarın açıklanacak olan ABD enflasyonuna bakmamız gerekiyor. Eğer enflasyon düşük gelirse ons altın için yeni bir baskılanma süreci yaşanacak. Bu durumda da eğer ons altın 1.960 doları kıramazsa 1.930 dolar altına sarkarak 1.908 dolar seviyesine kadar geri çekilebilir. Eğer 1.960 dolar üzerinde kalınırsa bu düşüş gerçekleşmez. Bunun olup olmayacağına ABD enflasyonu karar verecek. Bu rakamı görmeden ne olacağını söylememiz imkansız.

Altın alacaklar bu hafta bu işi bitirmeliler. Her ne kadar ons tarafından geri çekilmeler olsa da dolar kuru güçlü olduğu için artık düşüş beklenmesin. Gram altında bu sefer hedef 1.880 TL olacak. Sonrasında 1.920 TL hedeflenecek. Bu süreçte de alım fırsatı verilmeyecek.

ABD enflasyon verisi açıklandıktan sonra piyasalarda bir dalgalanma olacak. Bu dalgalanma bir trend olmayacak. Kasım ayı para kazanma ayı değil. Al-sat yapmayacağız.” dedi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.