Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlara kötü haberi verdi! Ücretsizdi o tarihten sonra 135 TL olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile milyonlarca kişiyi etkileyecek kötü haberi verdi. Ücretsiz dönemi sona eriyor 135 TL olacak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlara kötü haberi verdi! Ücretsizdi o tarihten sonra 135 TL olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlara kötü haberi verdi! Ücretsizdi o tarihten sonra 135 TL olacak - Türkiye yapmış olduğu yatırımlar ve arama çalışmaları sonucunda Karadeniz sahasında doğalgaz rezervi bulmuştu. Filyos'ta kurulan doğalgaz işleme tesisi açılışında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca kişiye müjdeli haberi vermiş ve 1 sene boyunca evlerde 25 m3 bedava doğalgaz kullanımına onay verdiklerini duyurmuştu.

12 ay boyunca bedava doğalgaz müjdesi büyük sevinç yaratırken konutlarda mutfakta kullanılan doğalgazın bedava olması amacıyla 25 m3 doğalgaz faturalara indirim olarak yansıtılmıştı. Belirlenen süre için geri sayım başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan süre uzayacak mı beklentisine giren kişilere kötü haberi verdi. Ücretsiz doğalgaz kullanımı için belirlenen süre o tarihte doluyor, bedava doğalgaz bitiyor...

ÜCRETSİZ DOĞALGAZ NE ZAMAN BİTİYOR, BEDAVA DOĞALGAZ UZATILACAK MI?

En son Zonguldak'a 9 ay önce 20 Nisan tarihinde geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Madenci Anıtı'nda yaptığı konuşmada ücretsiz doğalgaz desteğinin sürdüğünü belirtti. Erdoğan, "İlk ay konutlardan hiçbir ücret almadık. Vatandaşlarımızın doğalgaz faturasını biz ödedik. 11 ay boyunca konutlarda kullanılan 25 m3'lük doğalgaz bedelinin bilabedel olacağını söyledik. Bu uygulamayı Nisan 2024'e kadar devam ettireceğiz" diyerek uygulamanın Nisan ayı itibari ile sona ereceğini açıkladı.

erdogan-dogalgaz.jpg

Ülkenin kendi gemileriyle sismik arama çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Erdoğan, Zonguldak'ı kömürden sonra doğalgazın merkezi haline getirmekte kararlı olduklarının altını çizdi. Enerjide tam bağımsızlığı yakalamanın en önemli hedefi olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Türkiye'nin enerji güvenliğini garanti edecek hamleleri hayata geçiriyoruz. Karadeniz doğalgazının ardından Gabar'da bulduğumuz petrol bu atılımlardan biriydi. Gabar'daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibariyle 35 bin varili geçti. 2024 sonunda Gabar'da günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hem petrol hem doğalgaz hem madende yeni müjdeler vermeyi ümit ediyoruz" dedi.

Nisan ayında bedava doğalgaz uygulamasının sona ermesi ile beraber bugünkü fiyatı üzerinden vatandaşlar doğalgaz faturalarında 25 m3 doğalgaz için 135 TL ödemeye başlayacaklar. Böylelikle faturalarda en az 135 liralık yükseliş yaşanacak.