Araç ve ehliyet sahipleri aman dikkat! Trafik polisleri affetmiyor 873 TL para cezası anında şak diye yazılıyor

Milyonlarca araç ve ehliyet sahibine son dakika duyurusu yapıldı. 81 ilde trafik polisleri denetimlere başlarken bunu yapanlara para cezası kesilmeye başlandı!
Araç ve ehliyet sahipleri aman dikkat! Trafik polisleri affetmiyor 873 TL para cezası anında şak diye yazılıyor

Araç ve ehliyet sahipleri aman dikkat! Trafik polisleri affetmiyor 873 TL para cezası anında şak diye yazılıyor - Milyonlarca araç ve ehliyet sahibine son dakika duyurusu yapılarak 81 ilde denetimlerin başladığı açıklandı.

Son dönemde trafik denetimleri arttırılırken araç sahiplerinin çoğunlukla yapmış oldukları hatalı park konusunda trafik polisleri tarafından para cezaları yazılmaya başlandı. Trafik polisleri bir yandan hatalı park yapanlara bir yandan da engelli park yerlerine bu hakları olmamasına rağmen park eden araçlara yüklü miktarda para cezası kesmeye başladılar.

HATALI PARK CEZASI 2023! ENGELLİ YERİNE PARK ETME CEZASI NEDİR?

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve ilçe trafik birimleri tarafından il genelinde engelli park yerlerine hatalı park eden araçlara yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde 103 araç ve sürücüsüne 87 bin 200 TL idari para cezası kesildi. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve ilçe trafik birimleri tarafından, 2-3 Aralık 2023 tarihleri arasında 19 ekip 35 personel ile gerçekleştirilen özel denetim sonucunda, 355 araç ve sürücüsünün kontrol edildiği açıklandı.

hatali-park.jpg

Yapılan uygulamada ‘Engelli Park Yerlerine Harici Araçların Park Etmesi’ maddesinden 97, diğer kanun maddelerinden 6 adet olmak üzere toplam 103 araç ve sürücüsüne 87 bin 200 TL idari para cezası uygulandığı ve 3 aracın trafikten men edildiği açıklandı.

Hatalı park etme cezası 436 TL olarak uygulanırken cezanın 15 gün içerisinde erken ödenmesi durumunda yüzde 25 indirimle 327 TL olarak tahsil edilmektedir. Engelli yerine park etme cezası ise 873 TL olarak tahsil edilmekte olup bu cezanın da yine erken ödenmesi durumunda indirim uygulanmakta olup 654,75 TL olarak tahsil edilmektedir.