Akaryakıt fiyatlarına son dakika yeni zam haberi! Benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Akaryakıt fiyatlarına son dakika yeni zam haberi! Benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?
Akaryakıt fiyatları son dakika zam ve indirim haberleri araştırılıyor. Akaryakıta yeni zam var mı? Bugün akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Akaryakıt fiyatlarına geleceği açıklanan yeni bir zam var mı? Benzin ve motorin fiyatları için en son gelişmeler...

Akaryakıt fiyatları ülke gündeminden düşmüyor. Maliyetlerdeki artışların yansıtıldığı akaryakıtta araç sahipleri oldukça zorlu bir süreçten geçmek zorunda kalıyorlar. Bir litre benzin ve motorinin 40 TL’yi bulması nedeniyle araç kullanmak da lüks haline geldi. Akaryakıt fiyatlarına yeni zamların geleceği ise vatandaşları endişelendiriyor.

YIL SONUNA KADAR 50 TL OLACAK?

Akaryakıt sektörü kaynaklarına göre hem benzin hem de motorin fiyatlarında hızlı bir yükseliş gerçekleşecek. Benzin ve motorinde litre fiyatlarının yıl sonunda 50 TL’yi aşacağı bildirilirken bu fiyatların vatandaşların canını yakacağı belirtildi. Hem petrol fiyatlarında hem de dolar kurundaki yükselişler akaryakıt fiyatlarında artışı kaçınılmaz hale getiriyor.

Dolar kuru yeniden 27 TL’yi görürken brent petrolün varil fiyatı 94 doların hemen kıyısında bulunuyor. Yıl sonunda dolar kurunun 30 TL’yi aşacağı OVP’de yer almıştı. Brent petrolde ise 100 dolar üstü fiyatlar konuşuluyor. Bu fiyat beklentileri düşünüldüğünde yıl sonuna kadar akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar yine gündemden düşmeyecek. İndirim ise çok nadir gerçekleşebilecek bir fiyat gelişmesi olarak kalacak.

BENZİN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Benzin fiyatlarına 124 Eylül 2023 Perşembe gününden itibaren geçerli olacak şekilde 1,64 TL zam yapılmıştı. Bu zammın ardından benzinin litre fiyatı ilk defa 39 TL barajını aştı. Bazı illerde bu fiyatlar farklı olabiliyor. Benzinin litre fiyatı bugün itibariyle İstanbul’da 38,52 TL’ye, Ankara’da 39,10 TL’ye ve İzmir’de 39,22 TL’ye satılıyor.

MOTORİN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Motorin fiyatları da son günlerde zamlar ile gündemde kalmaya devam ediyor. Son olarak 13 Eylül 2023 Çarşamba günü motorinin litre fiyatına 2,03 TL tutarında zam yapılmıştı. Bu zam ile beraber motorin fiyatı 40 TL seviyesinin üzerine yükseldi. Motorinin litre fiyatı bugün İstanbul’da 40,04 TL’ye, Ankara’da 40,57 TL’ye ve İzmir’de 40,76 TL’ye satılıyor.

MOTORİN İÇİN 2 TL ZAM YOLDA!

Yeni haftada motorinin litre fiyatına bir zam daha yapılacağı akaryakıt sektörü kaynakları tarafından iddia ediliyor. Bu zam henüz resmi olarak ilan edilmedi. Pazartesi günü maliyetler yeniden hesaplandıktan sonra zamma dair yeni bir açıklama yapılacak. Motorin için yapılacak zammın 1,50 TL ile 2,50 TL arasında değişmesi bekleniyor. Bunda dolar kuru ve petrol fiyatlarındaki değişimler etkili olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.