25 yıllık ev hanımlarına hiç çalışmamış kadınlara emeklilik başvurusu SON DAKİKA müjdesi

Çalışmayan kadınlara, ev hanımlarına emeklilik müjdesi için SON DAKİKA gelişmesi yaşandı. AK Parti düğmeye bastı seçim vaadi gerçek oluyor...
25 yıllık ev hanımlarına hiç çalışmamış kadınlara emeklilik başvurusu SON DAKİKA müjdesi

25 yıllık ev hanımlarına hiç çalışmamış kadınlara emeklilik başvurusu SON DAKİKA müjdesi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mayıs ayında yapılan genel seçimler öncesi açıklanan seçim vaatleri bir bir hayata geçirilmeye devam ederken bunlardan biri de çalışmayan kadınlara, ev hanımlarına emeklilik müjdesi olarak öne çıkmıştı.

AK Parti tarafından hazırlanan yeni torba yasa içerisinde yer alan düzenlemeler merak konusu olurken yeni torba yasada binlerce kişi tarafından beklenen taşerona kadro düzenlemesinin yanı sıra çalışmayan kadınlara, ev hanımlarına emeklilik müjdesinin de yar alacağı ifade edildi. Ankara kulislerine yansıyan torba yasa haberlerinde ev hanımlarına emeklilik düzenlemesi de yer aldı.

EV HANIMLARINA, ÇALIŞMAYAN KADINLARA DEVLET DESTEKLİ EMEKLİLİK DÜZENLEMESİ NE ZAMAN?

Yapılan tüm çalışmalara ve verilen desteklere rağmen ne yazık ki Türkiye'de çalışmayan kadın nüfusu her geçen gün artarken devlet yeni düzenlemesi ile bu kadınları da güvence altına almaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak açıklanan "Her aileden en az bir kişiye iş imkanı sunacağız. Ev hanımlarına yönelik planlarımız var. Ev hanımlarının sigortalılığı konusunda atacağımız adımlar olacak. Emeklilik primlerinin bir kısmını biz ödeyeceğiz" sözleri üzerine çalışmalar başladı.

ev-hanimlarina.jpg

25 YILLIK EV HANIMLARINA EMEKLİLİK ŞARTLARI 2023! DEVLET DESTEKLİ ÇALIŞMAYAN KADINLARA EMEKLİLİK BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

AK Partili ekonomi kurmaylarının hazırlamış olduğu yeni torba yasa içerisinde seçim vaadi olarak açıklanan ev hanımlarına emeklilik düzenlemesinin de yer alacağı ifade edildi. AK Parti'nin hazırlamış olduğu yeni torba yasada söz konusu düzenlemenin de bulunacağı belirtilirken henüz kadınlara emeklilik için şartların ise netlik kazanmadığı ve maddeler üzerinde çalışmaların sürdüğü iddia edildi.

AK Parti'ye yakın isimlerin Ankara kulislerine aktardığı bilgilere göre emeklilik primlerinin bir bölümü devlet tarafından karşılanacak ve bu sayede çalışmayan kadınlara, ev hanımlarına emeklilik kapısı açılacak. Bu kadınların da ekonomik olarak kendilerini güvence altına almaları sağlanacak.