Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması yapacak! Kadro sayısı açıklandı, başvurular başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması yapacak! Kadro sayısı açıklandı, başvurular başlıyor!
Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparak yeni öğretmen atamaları yapılacağını duyurdu. Öğretmen atamaları için başvuru tarihleri ile kadro sayısı açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen atamalarını çok sayıda öğretmen adayı bekliyor. Öğretmen atamalarına ilişkin bir son dakika açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu duyurduğu yeni gelişmeye göre kadro sayısı açıklandı ve atamalar kısa süre içinde gerçekleştirilecek.

HANGİ ÖĞRETMENLERİN ATAMASI YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamaları hakkında kamuoyu bilgilendirdi. Buna göre 141 öğretmenin ataması yapılacak. Bu öğretmenler oldukça özel bir kontenjan ile görevlerine başlayacaklar. Milli sporculara sağlanan bu hak ile 141 beden eğitimi öğretmeninin ataması yapılacak. Beden eğitimi öğretmeni olabilecek eğitimi almış olan milli sporcular bu atamalar için başvuru yapacaklar. Bu şekilde 141 yeni öğretmenin ataması yapılıp görevlendirildikleri okullar belirlenecek.

BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması ile alakalı olarak başvuru tarihleri de belirlendi. Bakanlığın planlamasına göre şartları karşılayan öğretmen adayları başvurularını 18-22 Eylül tarihlerinde yapabilecekler. Bu başvurular 25 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında değerlendirilecek ve 10 – 13 Ekim tarihleri arasında da il milli eğitim müdürlükleri tarafından incelemeler yapıldıktan sonra başvurulara onay verilecek. Bu onay alındıktan sonra ise atamalar 17 Ekim 2023 tarihinde yapılıp 141 yeni öğretmenin görev yerleri belirlenecek.

2024’TE KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

2024 öğretmen ataması ile alakalı olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığına 2024 yılı için kaç öğretmen kadrosu verildiğinin belli olmadığını belirten Bakan Yusuf Tekin, “Biz Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığına ihtiyacımız olan öğretmen sayısını bildirdik. Bu kurumlarımız bizim talebimizi değerlendirip 2024 yılında bakanlığımıza verilecek kadro sayısını belirleyecekler. Bize tanınan tüm kadrolara da 2024 yılı içinde öğretmen ataması yapıp eğitim ordumuzun kadrosunu güçlendireceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum