7,6 şiddetinde deprem uyarısı! Naci Görür açıkladı, daha önce görülmemiş bir felaket!

7,6 şiddetinde deprem uyarısı! Naci Görür açıkladı, daha önce görülmemiş bir felaket!
Türkiye’nin en ünlü deprem uzmanlarından olan Prof. Dr. Naci Görür’den yeni bir 7,6 büyüklüğünde deprem uyarısı geldi. Vakit daralıyor diyen Prof. Dr. Naci Görür çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Türkiye’de deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam edilirken yeni bir deprem felaketi ile karşılaşılmayacağının garantisi bulunmuyor. Prof. Dr. Naci Görür yıllarca Kahramanmaraş ve çevresinde büyük bir depremin olacağını belirterek uyarılarda bulunmuştu. Bu depremin gerçekleşmesi ve bir felakete dönüşmesi ile bundan sonraki depremlere dair uzman görüşmeleri daha fazla önem kazandı. Prof. Dr. Naci Görür şimdi yeni bir büyük deprem uyarısında bulundu.

DÜNYADA GÖRÜLMEMİŞ BİR FELAKET YAŞANABİLİR!

Deprem uyarısında bulunan Prof. Dr. Naci Görür, “Deprem olduğu zaman çok sayıda bölgede temiz su ve hijyen sorunu yaşanıyor. Ancak İstanbul depremi olduğunda bu sorun bile devede kulak kalacaktır. Her geçen gün zaman daralıyor ve bu deprem biraz daha yaklaşıyor. Yaşanacak felaketin boyutunu anlatmakta kelimeler bir kifayetsiz kalıyor.” dedi.

İSTANBUL DEPREMİ TAHMİNİ!

Türkiye’nin deprem gerçeğinden kopmaması gerektiğini belirten Prof. Dr. Naci Görür, “Ülkemizde 24 şehir doğrudan fay hatlarının üzerinde kurulu bulunuyor. Deprem gerçeğini siz unutsanız bile o kendisini çok acı bir şekilde hatırlatmasını bilir. O zaman da son pişmanlık fayda etmez. İstanbul’da Marmara Denizi’nde bir deprem bekliyoruz. Bunun büyüklüğü de 7,2 ile 7,6 arasında olacaktır. Bu deprem için önümüzde çok zaman yok. Uzatmaları oynuyoruz denilebilir ve bu yüzden acilen harekete geçip İstanbul’u deprem güvenli hale getirmek zorundayız. Aksi durumda devletimizin siyasi bağımsızlığı bile tehlikeye girecektir.” şeklinde konuştu.

HEMEN HAREKETE GEÇMELİYİZ!

İstanbul depreminin faturasının çok ağır olacağını belirten Prof. Dr. Naci Görür, “Bahsettiğimiz deprem olduğunda 10 bin binanın yıkılmasının ihtimali bulunuyor. Bu durumda da 400 bin insanımızın kaybederiz. Kayıplarımız bununla sınırlı kalmaz. Ekonomimizin döndüğü İstanbul elimizden çıkacak ve büyük bir kriz içerisinde kalacağız. Bugün bir İstanbul tüm Türkiye’ye bakar ama yarın tüm Türkiye bir İstanbul’a bakamaz. Siyasi bağımsızlığımız ile tehlikeye girer. Sadece ilk anda 200 milyar dolarlık bir yükle karşı karşıya kalırsınız. Bu felaketi yaşamamak için bir saniye bile kaybetmeden harekete geçmek zorundayız.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.