MEB’den gece yarısı duyurusu! Ara tatile 2 hafta kala açıklandı! TEKRAR ONLİNE

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı, yeni kararları peş peşe açıklamaya devam ediyor. Aktarılan son habere göre ara tatile 2 hafta kala duyuruldu! Özellikle öğretmenleri yakından ilgilendiren o haberin detayları içeriğimizde!
MEB’den gece yarısı duyurusu! Ara tatile 2 hafta kala açıklandı! TEKRAR ONLİNE

Milli Eğitim Bakanı Tekin, önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, yaptığı açıklamasında öğretmenlerin seminer döneminin sadece kasımdaki ara tatilde online bir şekilde yapılacağını ifade etti. Bir sonraki ara tatilde seminerlerin kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacağının altını çizen Bakan Tekin, “Nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLER DİKKAT

Tekin, özellikle öğretmenleri ilgilendiren açıklaması gündem oldu. Öğretmenlerin kesinlikle katılması gereken seminerlerin kasım ayındaki ara tatilinde online bir şekilde yapılacağı ifade edildi. Nisan ayındaki ara tatilde seminerlerin yüz yüze olacağını şimdiden söyleyen Tekin dönem arasındaki bu tatillerin öğretmenlerin değerlendirme ve planlama açısından önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi.

“ONLİNE YAPILMASINA KARAR VERDİM”

Bakan Tekin, yaptığı açıklamasında sadece kasım ara tatili için geçerli olan bu karara ilişkin şunları söyledi:

“Ancak hafta sonu Erzurum’da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, birçok arkadaşımızın daha önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatil için farklı programlar yaptıkları ve bu nedenle yüz yüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştım. Bu nedenle sadece kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdim. Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var. İstirhamım lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da, nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım. Hayırlı olsun”

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN AÇIKLADI

Sosyal medya hesabı üzerinden de önemli değerlendirmelerde bulunan Bakan Tekin, öğretmenlerle birlikte eğitim öğretim sürecini hep birlikte götürdüklerinin altını çizerek bu anlamda ara tatillerin önemli olduğunun bir kere daha altını çizdi.