MEB son dakika duyurdu! 11 Eylül'de başlıyor okullarda tamamen YASAKLANDI uymayan öğrencilere ceza yağacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı okul açılış tarihi ve yeni yasak kararı hakkında son dakika açıklaması yaptı.
MEB son dakika duyurdu! 11 Eylül'de başlıyor okullarda tamamen YASAKLANDI uymayan öğrencilere ceza yağacak

MEB son dakika duyurdu! 11 Eylül'de başlıyor okullarda tamamen YASAKLANDI uymayan öğrencilere ceza yağacak - Milyonlarca öğrenci ve velisini yakından ilgilendiren yeni karar hakkında son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yapıldı.

Bakan Yusuf Tekin Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı"nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin burada hem okulların ilk ders zili ile açılışının yapılacağı tarihi hem de okullarda yeni uygulanacak yasak karanını ilan etti.

OKULLARDA VE SINIFLARDA CEP TELEFONU YASAĞI HAKKINDA SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ!

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı"na katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin "Öğrencilerimizin okul içinde ve sınıflarda derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve bu türden cihazlarla sınıflara girilmemesi konusunda önlemler alacağız.

cep-telefonu-yasagi.jpg

Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" diyerek sınıflara kesinlikle cep telefonunun sokulmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, 2023 - 2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL AÇILIŞ TARİHİ HANGİ TARİHTE?

Okulların açılış tarihi konusunda da açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin okullarda açıklanan takvim doğrultusunda ilk ders zilinin Türkiye genelinde 11 Eylül 2023 tarihinde çalacağını ifade etti.