DGS tercihleri başladı mı? Tercih işlemleri nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi DGS tercihlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Tercihlerin başladığı da ifade edildi.
DGS tercihleri başladı mı? Tercih işlemleri nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi DGS tercihlerine yönelik açıklamalar yaptı. Bunun ardından ise ÖSYM, iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için düzenlenen Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının ardından tercih maratonunun başladığını duyurdu. Peki ama tercih işlemleri nerede ne şekilde yapılacak? Tercih yapmaya hazırlanan birçok aday bu soruya cevap arıyor.

DGS tercih kılavuzu 2023 | DGS tercihleri başladı mı, ne zaman yapılacak? ÖSYM son gelişmeler...

DGS TERCİH İŞLEMİ!

Alınan bilgiler neticesinde 29 Ağustos 2023 tarihinde saat 15.45’ten itibaren başlayan tercih işlemlerine dair detaylar açıklandı. Bu kapsamda adaylar bugün ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan hemen sonra elektronik ortamda tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek.

05 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59’a kadar ise adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden tercihlerini yapabilecek. Tercih maratonunun son bulmasının ardından ise adayların hangi üniversiteye yerleştiği de belli olacak.

2023 DGS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Böylece DGS'de tercih ettiği okula yerleşen adaylar kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. 29 Ağustos 05 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak olan tercih maratonu bugün itibari ile başlarken adaylar ise şimdiden üniversite araştırmasına başladı.