SON DAKİKA 2023 YKS Tercih sonuçları açıklandı ÖSYM sonuç e-Devlet Çöktü nasıl giriş yapılır?

Milyonlarca öğrencinin beklediği YKS tercih sonuçları açıklandı ancak ÖSYM e devlet giriş sistemi çöktü.
SON DAKİKA 2023 YKS Tercih sonuçları açıklandı ÖSYM sonuç e-Devlet Çöktü nasıl giriş yapılır?

SON DAKİKA 2023 YKS Tercih sonuçları açıklandı ÖSYM sonuç e-Devlet Çöktü nasıl giriş yapılır? 2023 yılında 3,5 milyon öğrencinin girmiş olduğu YKS sınavı için merakla beklenen sonuçlar an itibari ile açıklandı.

ÖSYM YKS 2023 TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2023-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden 19 Ağustos 2023 tarihinde saat 21.00'den itibaren öğrenebilecektir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2023-YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28 - 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

sigre-giris.jpg

E-DEVLET ÖSYM GİRİŞ SAYFASI ÇÖKTÜ! YKS 2023 TERCİH SONUÇLARI NEREDEN NASIL SORGULANIR ÖĞRENİLİR?

Ne yazık ki e-Devlet üzerinden sisteme giriş yapmak isteyen kişiler hata iletisi ile karşı karşıya kalırken yoğunluk nedeni ile sisteme giriş yapılamıyor. Sisteme girmek isteyen kişilerin gecenin ilerleyen saatlerinde tekrar giriş işlemlerini denemeleri gerekiyor.