2018 KPSS Önlisans Sınavı Uşak İl Sınav Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4 Kasım Pazar günü tek oturum halinde yapılacak 2018 KPSS Önlisans Sınavı koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
2018 KPSS Önlisans Sınavı Uşak İl Sınav Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti

Uşak Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Sınav Koordinasyon Kurul Başkanı Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve Sınav Organizasyonu Koordinatörü Prof. Dr. Sadiye Tutsak katıldı.

Prof. Dr. Savaş yaptığı açıklamada, toplantıda 2018 KPSS Önlisans Sınavının yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli, il sınav merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak önlemlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi.

Prof. Dr. Ekrem Savaş, “4 Kasım Pazar günü tek oturumda gerçekleştirilecek olan sınava 5 bin 328 aday katılacak. 16 binada sınav gerçekleşecek. Sınav 10.15'te başlayacak ve 12.25’te sona erecek. Adayların sınav günü sınav binasına alınacağı son saat 10.00’dır. Bu saatten sonra sınav binasına adaylar kesinlikle alınmayacaktır. Adayların sıkıntı yaşamamaları için bu hususu dikkate alarak hareket etmeleri önemlidir."dedi.

2018 KPSS Önlisans sınavına girecek adayların, Sınav Giriş Belgeleri, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesi veya süresi geçerli pasaport gibi) sınav kılavuzunda belirtilen geçerli kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları ve ayrıca sınava getirilmesi yasak olan araç-gereçleri yanlarına almamaları konusunda adaylara uyarılarda bulunan Prof. Dr. Ekrem Savaş, sınava girecek adaylara tavsiyelerde bulunarak, sınavdan bir gün önce mutlaka sınava girecekleri okulları gidip görmelerini belirtti. ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü olarak tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Prof. Dr. Savaş. “Sınav gününde halkımızdan duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Cumartesi akşamından itibaren sınav saatleri içinde gürültü kirliliğinin olmaması konusu ve adaylarımızın sağlıklı bir ortamda sınavlarını gerçekleştirmeleri önem arz etmektedir. Bu konuyla ilgili, Valiliğimiz başta olmak üzere Belediyemiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve ilgili kurumlarımız gerekli tedbirleri alıyorlar. Halkımızdan da ricamız gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstermeleridir. Sınava girecek adaylara başarılar diliyorum.''şeklinde konuştu.

İlgili Haberler