Uşak Belediyesi duyurdu! Ev ve süs hayvan yetiştiriciliği eğitimi başlıyor

Uşak Belediyesi’nden önemli bir duyuru geldi. Aktarılan son habere göre Uşak Belediyesi, ev ve süs hayvanları yetiştiriciliği için eğitimin başlayacağını açıkladı. Başvurular 14 Şubat tarihine kadar devam edecek.
Uşak Belediyesi duyurdu! Ev ve süs hayvan yetiştiriciliği eğitimi başlıyor

Konu ile ilgili belediye, yaptığı açıklamasında eğitime ilişkin başvuruların 14 Şubat tarihine kadar devam edeceğini belirtti. Eğitimler ise 16 Şubat tarihinde başlayacak.

Eğitime katılmak isteyenler için yapılan açıklamada başvuruların alındığı ifade edildi.

EĞİTİM BAŞLIYOR

Uşak Belediyesi tarafından ‘Ev Ve Süs Hayvanlarının Bakımı Ve Korunmasına Yönelik’ eğitimin başlayacağını duyurdu.

BAŞVURU DETAYLARI AÇIKLANDI

Uşak Belediyesince yapılan duyuruda ev ve süs hayvanlarının bakımı ve korunmasına yönelik eğitimin 16 Şubat’ta başlayacağını duyurdu. Uşak Belediyesince yapılan duyuruda; “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 5. maddesinin 2. fıkrası ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği’nin 13. maddesi gereğince 'Ev ve Süs Hayvanı satan kişiler, bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitime katılmak zorundadır' bilgisi bulunmaktadır. Bu kapsamda belediyemiz tarafından 16 Şubat 2024 tarihinde eğitim düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyen vatandaşlarımızın 14.02.2024 günü saat 17.00’ye kadar dilekçe ile belediyemize başvurmaları önemle rica olunur.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Eğitim, 16 Şubat Cuma Günü, Atatürk Kültür Merkezi 2 numaralı salonda 09.00 ile 12.30 saatleri arasında düzenleneceği öğrenildi.

Diğer çevre haberlerinden bazıları:

Eğitime katılmak isteyenlerin en geç 14 Şubat Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar başvurularını yapması gerekiyor.