Denizli Büyükşehir Belediyesi taziye evi açtı!

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3 mahalleye hizmet vermek üzere taziye evi açtığını duyurdu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi taziye evi açtı!

Yakını vefat eden kişilerin taziyelerini kabul edebilecekleri bir sosyal alan oluşturmak için devreye giren Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen taziye evi projesi hizmete alındı. Kayıhan Mahallesi sınırları içerisinde inşa edilen 232 m2 kapalı alana sahip olan dev taziye evi toplam 3 mahalleye hizmet verecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşların başsağlığı dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edebilecekleri taziye evini hizmete aldı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği, yakını vefat eden kimselerin taziye dileklerini kabul edeceği Denizli Büyükşehir Belediyesi Taziye Evi’nin açılışı yapıldı.

KAYIHAN MAHALLESİ TAZİYE EVİ HİZMETE AÇILDI!

Kayıhan Mahallesi’nde inşa edilen sosyal tesisin açılış programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başladı.

taziye-evi-2.jpg

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, "Her canlı ölümü tadacaktır" ayetini hatırlatarak, vatandaşların acılarını paylaşacağı, başsağlığı dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edebilecekleri taziye evi inşa ettiklerini söyledi.

taziye-evi-3.jpg

Denizli Büyükşehir Belediyesi Taziye Evi’nin aynı zamanda hayır, Mevlid-i Şerif gibi mahalle sakinlerinin özel ihtiyaçlarına da yanıt vereceğini ifade eden Başkan Osman Zolan “Taziye evimiz sadece Kayıhan’a değil, Hürriyet ve Cumhuriyet mahallerimize de hizmet edecek.

taziye-evi-4.jpg

İnsanlarımız acılı günlerinde yer sıkıntısı yaşayabiliyor ya da adres konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Sevdiklerimizi güzel bir şekilde dualarla uğurlayacağımız bir tesis inşa ettik. Hayırlı olsun inşallah” diye konuştu.

232 metrekarelik son derece geniş bir kapalı alana sahip olan taziye eve Kayıhan Mahallesi başta olmak üzere 3 mahalleye hizmet verecek. Taziye evinin içerisinde taziye salonunun yanı sıra mescit, taziye yemeği verilebilecek mutfak, abdesthane ve ofiste yer alacak.