Aydın Karpuzlu'yu fırtına vurdu!
Aydın’da dün gece adeta bir kabus yaşandı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarda bulunmuştu. Bu yarıların neden olduğu ise gece çok daha iyi anlaşıldı. Bir yandan şiddetli yağışlar meydana gelirken diğer yandan fırtına hayatı adeta kabusa çevirdi.
EVLERİN ÇATILARI UÇTU!
Aydın’ın Söke ilçesinde sel felaketi yaşanırken, Karpuzlu İlçesi’nde de fırtına yaşandı. İlçeye bağlı Cumalar ve Hatipkışla Köyleri’nde etkili olan fırtınada bazı evlerin çatıları uçtu. Ev, araç ve tarım makinelerinin hasar gördüğü belirtildi.
4 İLÇE, 10 KÖY ZARAR GÖRDÜ
Gece saat 02:30 sıralarında Aydın’ın Batı ve Güney ilçelerinde yaşanan sağnak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. İl genelinde 4 ilçe ve 10 köyde afet yaşanırken bazı köylerde fırtına hasara neden oldu. Söke ve Koçarlı’da sel felaketi etkili olurken, Karpuzlu’da da fırtına etkisini gösterdi.
İNSANLAR KABUSU YAŞADI
Gece aniden başlayan fırtına Cumalar köyünde bazı evlerin çatılarını uçurdu. Koskoca çelik çatıları ekli olduğu yerlerden söküp adeta bir kağıt parçası gibi uçuran fırtına, bölgede korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Bu arada Hatipkışla Köyü’nde de etkili olduğu belirtilen olumsuz hava koşulları sonucu maddi hasar oluştuğu öğrenildi.
75.000 TL indirim yapıldı! Sıfır Hyundai i20 bu fiyata düştü!
PTT’den emeklilere büyük kıyak! Aylık 89 TL’den başlayan taksitlerle kredi verilecek
Denizli’de eller semaya Gazzeli ve Doğu Türkistanlı çocuklar için açıldı!
Karpuzlu’da can kaybının yaşanmaması teselli kaynağı oldu.