Uşak'ta jandarma ve polis denetimde! Okul çevrelerinde göz açtırılmıyor!

Uşak’ta okul çevreleri ile servis araçları denetimi yapıldı. Yapılan denetimlerin bir haftalık verilerini Uşak Valisi Dr. Turan Ergün açıkladı.
Uşak'ta jandarma ve polis denetimde! Okul çevrelerinde göz açtırılmıyor!

Türkiye’de yeni eğitim ve öğretim yılının açılması ile beraber Uşak’ta da gerekli önlemler alındı. Uşak Valiliğinin koordinasyonunda il genelinde denetimler sıklaştırıldı. Öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için emniyet birimleri çok yoğun bir çalışma gerçekleştiriyorlar. Özellikle okul çevrelerinde herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmemesi için sıkı denetimler yapılıyor.

OKUL ÇEVRELERİ DENETLENİYOR

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ve Uşak İl Jandarma Komutanlığı il genelinde denetimler gerçekleştiriyorlar. Bu denetimler kapsamında Uşak’ta okul çevrelerinin güvenli bir hale geldikleri görüldü. Yapılan denetimlerin boyutu hakkında ise rakamsal bilgileri Uşak Valisi Dr. Turan Ergün açıkladı.

RAKAMLARI UŞAK VALİSİ DR. TURAN ERGÜN AÇIKLADI!

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün kamuoyunu bilgilendirerek, “Uşak İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında 113 ekip ve 494 personelin katılımıyla gerçekleştirilen okul çevreleri ile servis araçları denetimleri yapılmıştır. Bu denetimler kapsamında 246 okulumuz ve çevresi, 374 umuma açık yer, 128 metruk bina denetlenmiştir. Ayrıca 216 okul servisi aracı için de denetim yapılmıştır. Tüm bu çalışmalar sırasında toplamda 787 şahıs sorgulanmıştır. Uşak’ta eğitim ve öğretim faaliyetleri sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.” dedi.

Öte yandan alınan bilgilere göre gerçekleştirilen denetimlerin rutin uygulamaya dönüştürülmesi yönünde karar alındığı bildirildi. Uşak'ta eğitim ve öğretim çalışmalarında herhangi bir sorun yaşanmaması ve okul çevrelerinde başta uyuşturucu tacirleri olmak üzere çeşitli suç gruplarının faaliyette bulunmalarına izin verilmeyecek.