Ünlü oyuncu Merve Kayaalp intihar etti! Hangi filmlerde oynamıştı, intihar nedeni ne?

Ünlü oyuncu Merve Kayalp’in babasının silahı ile intihar ederek hayatına son verdiği bildirildi. Merve Kayaalp kimdir, neden intihar etti, hangi filmlerde oynamıştı?
Ünlü oyuncu Merve Kayaalp intihar etti! Hangi filmlerde oynamıştı, intihar nedeni ne?

Türkiye’de ünlü bir oyuncunun intihar haberi büyük bir şok etkisi yarattı. Dizilerde ve sinemalarda aldığı rollerle tanınan ünlü oyuncu Merve Kayaalp’ten çok üzücü bir haber geldi. Merve Kayaalp’in intihar ederek yaşamına son verdiği açıklandı.

OLAY NASIL OLDU?

Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşayan sinema oyuncusu Merve Kayaalp (36), tabanca ile başına ateş ederek yaşamına son verdi. Dalaman’a babasının yanına 1,5 ay önce taşınan Kayaalp’in neden intihar ettiği merak ediliyor.

Dalaman'ın Gazi Bulvarı'ndaki bir apartmanın ikinci katındaki balkonundan silah sesi geldiğini duyan çevredekiler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde sinema oyuncusu Merve Kayaalp'in hayatını kaybettiği belirlendi. Emekli asker olduğu öğrenilen babası Ali Rıza Kayaalp’in markete gittiği sırada, babasına ait ruhsatlı tabanca ile yaşamına son veren oyuncu Merve Kayaalp’in cansız bedeni olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

NEDEN İNTİHAR ETTİ?

İntihar ederek yaşama veda eden ünlü oyuncu Merve Kayaalp’in neden intihar ettiği merak edilse de buna dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ünlü oyuncunun yakınlarının bile şaşkınlıkla karşıladıkları bu beklenmedik intihar için bir neden olmadığı belirtiliyor. Merve Kayaalp’in intihar nedenini sadece kendisi biliyordu. Ayrıca bu neden yakın arkadaşları tarafından bilinse de kamuoyuna açıklanmaya cağı bildirildi.

HANGİ FİLMLERDE ROL ALDI?

Merve Kayaalp sanat camiasının yakından tanıdığı bir isimdi. 36 yaşında hayatına son veren Merve Kayaalp çok sayıda dizide rol almıştı. Bir dönemin çok izlenen dizilerinden olan Sakarya Fırat’ta Hüsniye rolüne hayat veren ünlü oyuncu daha sonra Küçük Kıyamet, Düşler ve Umutlar, Elif, Şeref Meselesi ve Savaşçı dizilerinde rol almıştı.